Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS", J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, faks.: (8 389) 55408, tel.: (8 389) 55408
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba

 

2015 m. gruodžio 22d., prieš pat Kūčias, jau ketvirtus metus vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikai lankėsi Utenos Kristaus žengimo į dangų globos namuose. Meninio ugdymo mokytoja Dalė Pranskūnienėsu ,„Pelėdžiukų“ grupės vaikais Urte, Emilija, Beata, Paulina, Vilte ir „Spindulėlių“ grupės vaikais Ema, Augustė, Smilte, Mante ten gyvenančiom  močiutėms  bei dirbančiam personalui dovanojo daineles, eilėraščius ir savo nuoširdžias, vaikiškas  šypsenas.

2015 m. gruodžio 9 d. vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ priešmokyklinių grupių ugdytinių tėveliai susitiko su Krašuonos progimnazijos pradinių klasių mokytoja Aušrine Kazlauskiene. Susitikimo metu buvo aptarta priešmokyklinio amžiaus vaikų adaptaciją mokykloje. Mokytoja papasakojo tėvams su kokiais sunkumais vaikai susiduria atėję į mokyklą bei pateikė rekomendacijų, kaip padėti pasiruošti būsimiems pirmokėliams atėjimui į mokyklą ir kaip palengvinti jų adaptaciją.

2015 m. gruodžio 8 d.  mūsų darželio priešmokyklinukai:  “Pelėdžiukai “ ir “Lašiukai” dalyvavo Utenos  daugiafunkciame centre vykusiose sporto žaidynės “Sugaukim Kalėdas“.  Jaunieji žaidėjai ištvermingai rungėsi futboliuko varžybose su kitų darželių komandomis. Žaidėjus palaikė gausus sirgalių būrys, o pertaraukų tarp varžybų metu linksmino mūsų darželio mergaičių sportinių šokių grupės „Kikilis“ nuotaikingi pasirodymai.

Žaidėjai  buvo apdovanoti renginio rėmėjų vertingais prizais. Vaikai  ypatingai  džiaugėsi  įteikta taure, nes pasijuto kaip tikri sportininkai.  Vaikams tai buvo puiki galimybė aktyviai pajudėti  ir išbandyti savo jėgas žaidžiant futboliuką. 

Mažais žingsneliais į mūsų miestą ir namučius ateina baltoji žiema. Iš dangaus ima kristi balti taškeliai. Ir atrodo, kad tai žvaigždutės skuba pas mus. Sugauti Kalėdų stebuklą mūsų lopšelio-darželio vaikučius pakvietė Utenos kultūros centro dainavimo studija „Decima“ ( vadovė Gražina Kapčiuvienė) ir meninio skaitymo studijos artistės ( vadovė Irena Leikauskienė).

 Vaikučiai kartu linksmai dainavo, šoko ir plojo. Savo mažose širdelėse įžiebdami Kalėdų žvaigždelę ir didelį didelį norą- sulaukti Kalėdų Senelio ir dovanų...

„Juo glaudžiau tėvai susiję su vaiko ugdymu, juo labiau jie gali paveikti jo raidą ir mokslo laimėjimus“ (M. Fullan, 1991)

Ši mintis 2015 m. gruodžio 1 d. sukvietė Utenos miesto ikimokyklinių įstaigų atstovus  į rajoninį metodinį gerosios patirties sklaidos renginį  „Darbas su tėvais. Jų informavimo būdai“, kuris vyko Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“. Renginyje buvo pristatyti žodiniai pranešimai: „Tėvų susitikimai.Gėris/Blogis“ (vyr. auklėtoja Jolanta Tylienė, Utenos vaikų lopšelis –darželis „Šaltinėlis“), „Bendradarbiavimo su tėvais formos bei būdai ankstyvojo amžiaus grupėse“ (auklėtoja Daiva Laurinavičienė,Utenos vaikų lopšelis –darželis „Šaltinėlis ), „Bendravimas ir bendradarbiavimas su šeima vykdant projektines veiklas“ (auklėtoja metodininkė Danutė Andrijauskienė, Utenos vaikų lopšelis –darželis „Šaltinėlis“), „Darbas su tėvais. Jų informavimo būdai“ (vyr. auklėtoja Žydrūnė Ryliškienė, Utenos vaikų-lopšelis darželis „Voveraitė“), „Tėvų ir auklėtojų partnerystė. Galimybės, nauda, grėsmės“ (auklėtoja Diana Tumėnienė, Utenos vaikų lopšelis –darželis „Šaltinėlis“). Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“ vyr. auklėtoja  Gražina Mozūrienėpristatė stendinį pranešimą „Bendradarbiavimas su tėvais įvairių veiklų metu“. Išklausiusios kolegių pranešimus, pedagogėsdiskutavo apie bendradarbiavimo su tėvais, tėvų įtraukimo į ugdymo(si) procesą formų įvairovę, dalijosi patirtimi apie savo praktikoje taikomų  bendradarbiavimo su tėvais būdų veiksmingumą. Dalyves vienijo mintis, jog „nėra tėvų nenorinčių bendradarbiauti su mokykla ir mokytojais, yra tik neatrastos priemonės, veiklos būdai, kaip įtraukti tėvus į šį bendradarbiavimą“.  Renginį nuspalvino darželio „Šaltinėlis“ mergaičių sportinių šokių „Kikilis“ pasirodymas.

Mergaičių sportinių šokių grupė „Kikilis“ palaikė iniciatyvą „Švarių rankų šokis 2015“, skirtą ugdyti teisingus vaikų rankų higienos įpročius ir į rankų plovimo procesą pažvelgė linksmai. Kviečiame visus „Šaltinėlio“ bendruomenės narius palaikyti mūsų mergaites balsuojant tinklalapyje https://www.youtube.com/watch?v=Vu99tJEonjM ir spaudžiant „patinka“!

2015 m. lapkričio 24 d. vyko rajoninio projekto baigiamasis renginys „Audžiam juostą margaspalvę“, kurįorganizavoUtenos mokykla-vaikų darželis „Varpelis“. Tai buvo puikus edukacinis renginys, kuriame skambėjo visos Lietuvos  regionų dainos, šokiai, žaidimai.Mokytoja Roberta Macelienė supažindino su atskirų regionų tautiniais kostiumais,dainomis bei šokiais. Klaipėdos kraštą pristatė vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“, ikimokyklinio ugdymo grupių „Boružiukai“ ir „Spindulėliai“ vaikai: Emilija, Urtė, Beata, Dominyka, Meinardas, Emilijus,Ėlija, Titas, Vaidrius, Matas (vadovė Dalė Pranskūnienė).

2015 m. lapkričio 16 d. vaikų lopšelyje- darželyje „Šaltinėlis“ vyko muzikinė-literatūrinė pramoga „Gudruolių kelionė į sveikatos šalį.  Renginyje „Žaibo“ („Lašiukai“), „Mėtos“ („Pelėdžiukai“) ir „Boružiukaišaunuoliukai“ varžėsi, kas daugiau pririnks „prikritusių“ kaštonų.Vaikai prisiminė, kokią naudą visiems teikia judėjimas, kokius produktus turėtume valgyti kasdien ir kokius saikingai bei susipažino su rečiau vartojamais vaisiais ir daržovėmis.Prisiminė, kaip teisingai plauti rankas. Komandų kapitonai vaidino emocijas: linksmas, liūdnas, piktas. Vaikai žino, kad mažiau serga tie, kurie dažniau šypsosi ir yra laimingi nei tie, kurie liūdni ir pikti.

 Į sveikatos šalį vaikus pakvietė dietistė Virgilija Rukšėnienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Diana Tumėnienė.

 
Copyright © 2019 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates