Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS", J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, faks.: (8 389) 55408, tel.: (8 389) 55408
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba

 

Vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ veikia ugdytinių šeimų nuotraukų paroda „Aktyvios atostogos“, kuriose užfiksuotos nepakartojamos atostogų akimirkos. Vaikų emocijos ir šypsenos nuotraukose byloja, kad aktyviai veikdami kartu su tėvais vaikai išgyveno didelį džiaugsmą. 

Ačiū tėvams už aktyvų dalyvavimą.

Spalio 09 d. vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ pedagogės ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės ugdytinius pakvietė degustuoti vaisių ir daržovių sulčių. Meninio ugdymo mokytoja Dalė kartu su „Bitučių“ ir „Varniukų“ grupės vaikais išbandė iš antrinių žaliavų pagamintus muzikos instrumentus: visi kartu grojo, šoko ir dainavo linksmas daineles. Buvo linksma ir skani šventė. 

Spalio 4 dieną vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikai paminėjo pasaulinę gyvūnų globos dieną. Jos tikslas – pasidžiaugti ir kartu prisiminti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai. Šią dieną minėdami raginome ne tik džiaugtis augintiniais, bet ir mylėti bei rūpintis.

Spalio 1 dieną vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ugdytiniai persikėlė į garsų ir muzikos pasaulį. Darželio kieme vaikai grojo pačių pasigamintais muzikos instrumentais iš antrinių žaliavų. Grojimas orkestre, skambant Neringos Lapinskienės „Liaudiškai pynei“, suteikė daug gerų emocijų ir žinojimo, kad kartono, plastmasės pakuotės ir skardinės gali virsti muzikos instrumentais. Ačiū tėveliams, įdėjusiems daug darbo, kad ritminiai instrumentai būtų spalvingi ir gražiai skambėtų.

Rugsėjo 27 d. priešmokyklinio ugdymo grupės „Lašiukai“ ugdytiniai lankėsi Utenos daugiafunkciame sporto centre, dalyvavo sporto fiestoje. Vaikai susipažino su įvairiomis sporto šakomis, darė smagią mankštą, dalyvavo daug jėgų ir dėmesio koncentracijos reikalaujančiose rungtyse. Išvargę, bet laimingi, grįžo ne tik su šypsenomis, bet ir pilnais krepšiais dovanų.

Rugsėjo 20 d. priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lankėsi žirgyne. Jie pamatė 6 veislių ristūnus ir ponius, mokėsi prižiūrėti arklius, patyrė daug džiaugsmo važinėdami karieta ir jodami ant arklio.

Ruduo turtingas įvairiausiomis spalvomis, dosnus sodo  ir daržo gėrybėmis. Pasitelkus fantaziją galima sukurti nuostabių kūrinių. Rugsėjo 24 d. priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupės ugdytiniai kartu su meninio ugdymo (dailės) mokytoju Laimonu Šmergeliu ir mokytoja, dirbančia pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Inga Karaliūniene eksperimentavo su gamtine medžiaga, kūrė rudenišką mandalą. Ikimokyklinio ugdymo grupių „Aitvarai“, „Žiogeliai“. „Spindulėliai“ ir „Smalsučiai“ ugdytiniai kūrė bendrą  mandalą. Mandalų nuotraukos dalyvaus vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ organizuojamame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Rudens mandala“.

2019 m. Europos judumo savaitės šūkis: „Žingsniuokime kartu!“. Šių metų tema „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“ akcentuoja ir atkreipia dėmesį į ėjimą pėsčiomis kaip susisiekimo rūšį, kuri dažnai yra nepakankamai vertinama. „Šaltinėlio“ bendruomenė pasirinko ėjimą pėsčiomis.

Gegužės 31 d. vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ kieme vyko mažųjų šventė „Greitesni už vėją!“. Smagiai ir vasariškai nusiteikę ankstyvojo amžiaus vaikučiai iš grupių „Meškučiai“, „Čiauškučiai“, „Mūziukai“ bei jų tėveliai, susirinko į spalvingą šventę. Šventė prasidėjo skambant nuotaikingai muzikai, vaikai kartu su tėveliais bei mokytojomis sportavo, dainavo, šoko ir pramogavo.

Šventę iniciavo mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Audrė Rimkevičienė ir Regina Baškevičienė.  Ačiū meninio ugdymo mokytojai Dalei Pranskūnienei už muzikinę nuotaiką.

Gegužės 17 d. vaikų lopšelio- darželio „Šaltinėlis“ mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Janina Vilūnienė ir Jolanta Tylienė pakvietė mokyklos bendruomenę į gamtą. Išvykos vietą grupės pasirinko pačios. Gavę užduotis, visi iškeliavo. Iškylaudami gamtoje stebėjo, tyrinėjo, eksperimentavo, aktyviai pramogavo. „Draugaujant“ su gamta, atsiranda galimybė pasijusti jos dalimi, ir save, ir gamtą pajusti visais pojūčiais. Sugrįžę dalinosi gražiomis akimirkomis. Darželį papuošė savo kūrybiniais darbeliais.

Gegužės 16 d. vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ vyko socialinė akcija „Pagirk mane-augsiu laimingas!“ skirta šeimoms, siekiant užtikrinti vaikų psichologinį saugumą ir gerovę. Tikslas – atkreipti dėmesį į tai, ką sakome vaikui: pradėkime girti, atsisakydami žeidžiančių žodžių. Tėveliai užrašė žodžius, kurių nori atsisakyti, ir gavo gerų žodžių kortelę, kuriais gali pagirti ir paskatinti vaikus. Akcijos sumanytoja socialinė pedagogė Sandra Akavitienė.

Gegužės 15 d. vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ kieme vyko judėjimo sveikatos labui visuotinė mankšta. Saulėtą rytą įstaigos vaikučiai kartu su mokytojomis, mokytojų padėjėjomis bei tėveliais skubėjo į mankštą. Skambant smagiai muzikai, mankštinosi visi kartu (mankštą vedė mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Audrė Rimkevičienė). Po mankštos vaikai vaišinosi arbūzais.

 

Balandžio 28 d. Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyko vaikų bei jaunimo festivalis „Giesmių giesmelė-2019“. Festivalio organizatoriai - Utenos Dievo Apvaizdos parapija ir Utenos mokykla–vaikų darželis „Varpelis“. Mūsų įstaigos ugdytinės: Džezmilė ir Urtė („Boružiukų“ gr.), Mėta ir Urtė („Pelėdžiukų gr.), Smiltė, Austėja ir Patricija („Lašiukų“ gr.). su Utenos ikimokyklinių įstaigų giesmininkais ir jų meninio ugdymo mokytojais atliko giesmeles „Išaušo mums“, „Noriu“ ir „Pavasario varpai“. Giesmininkes festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytojos Gražina Kapčiuvienė ir Dalė Pranskūnienė.

Balandžio 26 d. mūsų darželio bendruomenė susirinko į pavasario sportines žaidynes. Po muzikinės mankštelės jaunųjų sportininkų komandos išsiskirstė į veiklos stoteles, kur varžėsi žaisdami „Mažąjį futboliuką“, lenktyniavo varydami kamuolį, smūgiavo lazda į vartus „auksinį kiaušinį“, skraidino parašiutą, žaidė judriuosius žaidimus.
Renginys vaikams paliko daug džiugių įspūdžių. Jie turėjo galimybę aktyviai pajudėti, patyrė teigiamų emocijų varžydamiesi ir lenktyniaudami, patobulėjo komandinio darbo įgūdžiai, vyko bendruomenės narių bendravimas ir bendradarbiavimas. Susidraugavę su kamuoliu, vaikai pažadėjo ir vasarą su juo nesiskirti.

Balandžio 24 dieną kiškutis su Velyke (mokytojos Irma ir Jolanta), folkloro ansamblio vaikučiai ir jų vadovė Dalė Pranskūnienė sukvietė vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikučius į pavasario šventę „Kiškučio margučiai“. Dainos, rateliai, žaidimai ir dingusių margučių ieškojimas suteikė vaikams daug gerų emocijų. Dar didesnis džiaugsmas buvo juos ridenti.

Šokis Žemei – tai viena iš asociacijos „Gyvoji planeta“ socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ iniciatyvų. Tai meno forma, kuri puikiai suprantama įvairių tautų žmonėms, bei puikus būdas atkreipti žmonių dėmesį į taikos pasaulyje bei gamtosaugos problemas.

„Šokis Žemei-2019“ - projekto „Mūsų namai- dorybių Žemė“, kuriame dalyvauja ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“ ugdytiniai kartu su mokytojomis Irma Lukoševičiene ir Dale Pranskūniene, III etapas.

 
Copyright © 2019 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates