Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

Liepos mėnesį ugdytiniai toliau gilino žinias apie gyvąją ir negyvąją gamtą: tyrinėjo pievų ir vandens augalus, stebėjo vabalus, drugelius, sraiges, varlytes, darė augalų kompozicijas ant smėlio, žolės, žygiavo į gamtą, statė smėlio, kankorėžių pilis, žaidė smėlyje.

Ikimokyklinio ugdymo „Smalsučių“ grupės vaikai stebėjo artimiausioje aplinkoje esančius augalus, gyvūnėlius, domėjosi jais.Veikdami su įvairiomis priemonėmis, mėgavosi procesu.

 

Ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų“, „Bitučių“ grupių vaikai gamtoje ieškojo įspūdingo grožio drugelių.

 

„Žiogelių“ grupės vaikučiai žaidė spalvotąjį buolingą, prisiminė spalvas. Stebėjo plaukiančius laivelius, aiškinosi - skęsta ar neskęsta. Visų nuotaika puiki.

 

Ukrainiečių vaikučių grupės ugdytiniai stebėjo liepos mėnesio orus, stebėjimus atvaizdavo įspūpingame orų kalendoriuje ir piešiniuose. Susipažino su Lietuvoje augančiais vaistiniais augalais.

 

Ikimokyklinio udgymo „Meškučių“ grupės vaikai stebėjo sraiges ir vabaliukus: sužinojo kuo maitinasi, kur gyvena, iešjojo darželio teritorijoje ir parke. Visi kartu kūrė bendrą paveikslą, naudodami akmenukus, įvairias šakeles ir lapus.

 

Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai tyrinėjo, stebėjo ir fiksavo užduočių lape „Vasaros seklys“ artimą aplinką, gyvąją gamtą.

 

Priešmokyklinukus labai sudomino boulingo kėglių žaidimas.

 

Ikimokyklinio ugdymo „Mūziukų“ grupės vaikai tyrinėjo artimiausioje aplinkoje surastus augalus, modeliavo įvairius siužetus, sužinojo, kad po dideliais lapais galima pasislėpti, o iš kitų pasigaminti kvapnią arbatą. Iš augalų, akmenukų, žiedų, šakelių pasigamino terariumą.

 

 

 

 

 

Liepos 1 d. Dauniškio ežero parke, smagiai šurmuliavo Utenos vaikų lopšelių-darželių „Gandrelis“ ir „Šaltinėlis“ vaikai. Visi kartu dalyvavo rajoniniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Pievom kvepianti vaikystė“.

Pušų pavėsyje vaikai atliko linksmus jogos pratimus, piešė klausydamiesi muzikos, visus apjungė nuotaikingas šokis „Laikrodukas“. Bendrystė suteikė daug džiugių emocijų.

 

 

 

Birželio mėnesį „Šaltinėlio“ vaikučių ugdosios veiklos skirtos gilinti žinias apie gyvąją ir negyvąją gamtą žaidžiant, tyrinėjant, stebint, eksperimentuojant. 

Ikimokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupės vaikai patys pasigamino laivelius iš antrinių žaliavų ir plukdė juos Dauniškio ežere, stebėjo plaukimo kryptį.

 

„Spindulėliai“ parke gaudė vėją, bandė nustatyti vėjo kryptį, pūtė muilo burbulus, stebėjo, kur juos vėjas nupūs. Smagiai leido laiką Utenos žirgyne.
 
 
 
 
 
Už lango lyjant vasariniam lietučiui, „Žiogelių" grupės vaikučiai „gaudė vėją" jaukioje grupėje su popieriniais lėktuvėliais. Pajudėjo, lavino akies ir rankos koordinaciją, gavo daug teigiamų emocijų. 
 
 
 
Ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai aplikavo drugelius, klijavo akvariumus ir žuvytes, drugeliais papuošė grupės langus. Kieme gaudė savo šešėlį ir užfiksavo.
 
 
 
Ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų" ir „Bitučių“ grupių vaikai karštomis birželio dienomis grūdinosi vandeniu.
 
 
 
 
„Čiauškučiai“ gaudė muilo burbulus, gaudė vėją su plastikiniais maišeliais, gamino kirmėlytes iš rankšluostinio popieriaus ir mėgino imituoti kirmėlytės judėjimą vandens pagalba, stebėjo ir gaudė važiuojančias bėgiais mašinytes.
 
 
 
 
„Mūziukai“ pūtė muilo burbulus. Kur tie burbulai skrenda?
 
 
 
 
Priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų" ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai išbandė štampavimą maišeliu, pagamino nuostabių ir paslatingų grupinių darbų, konstravo didžiulius statinius.
 
 
 
 
 
 
 
 

Birželio 15 d. mūsų darželyje lankėsi Aistė Daukantienė, pasakų kūrybinių dirbtuvėlių „Pasakojis" įkūrėja ir užsiėmimų vedėja. Trys jungtinės vaikučių grupės smagiai mankštinosi, dainavo, klausė pasakojimų, piešė ir kūrė savo pasakas. Drąsiausi, padedami Aistės, net vaidino savo sukurtas istorijas. Laikas prabėgo nepastebimai, vaikai išsiskirstė kupini įspūdžių ir gerų emocijų.

 

 

Nepabūgę didelio lietaus, ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“ ugdytiniai keliavo į Utenos rajono neįgaliųjų draugiją, kur dalyvavo edukacinėje veikloje „Muilo gamyba“. Vaikai sužinojo, kaip ir iš ko gaminamas muilas, kaip tikri gamybos ekspertai pasigamino švelnius, kvapnius, įvairių formų muiliukus. Baigę darbą, išbandė masažinį krėslą.

 

 

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“ ugdytiniai lankėsi Tauragnuose. Apžiūrėjo Dr. Eugenijos Šimkūnaitės atminimui skirtą „Gesės vyšnių sodą", klausėsi pasakojimų apie Dr. Eugeniją Šimkūnaitę, susipažino su Tauragnų krašto istorija, pabuvojo „Tauragno slėnyje", aplankė Tauragnų muziejų, vaišinosi vaistažolių arbata.

 

 

Birželio 1-ąją aktyviai ir smagiai paminėjome Tarptautinė vaikų gynimo dieną. Šventė vyko darželio kiemelyje, todėl apie 200 dalyvavusių vaikučių, tėvelių, darbuotojų jautėsi puikiai.
Renginys prasidėjo baigiamąja projekto „Aš galiu!“ veikla - vaikai darželyje ir namuose kartu su savo šeimomis visą gegužę dekoravo akmenukus norimais būdais, o šiandien darželio kieme sukūrė bendrą kompoziciją - širdelę. Draugiškai sustoję į spalvingą traukinuką, visi vienas paskui kitą šokio ritmu žingsniavome aplink akmenukų širdelę ir darželio teritorija. Šventė baigėsi flachmob'u pagal dainą „Dinamitas“, kurį šokti jaunesniuosius draugus išmokė priešmokyklinių grupių vaikai.

 

 

Gegužės 27 d. ikimokyklinio ugdymo  „Meškučių“ grupės komanda dalyvavo Utenio stadione vykusiame festivalyje ,,Aktyvi šeima“, skirtame Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Vaikai kartu su tėveliais ir mokytoja, dirbančia pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Sandra Akavitiene dalyvavo estafetėse, žaidė futbolą, užrištomis akimis, susikibę rankomis aplink kliūtis varė kamuolį, iš kubelių statė bokštą ir kt.

Renginio dalyviai buvo apdovanoti organizatorių ir rėmėjų dovanomis.

 

 

Gegužės 24, 25 dienomis priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ ir „Lašiukų“ grupių, ikimokyklinio ugdymo „Meškučių“ ir „Spindulėlių“ grupių ugdytiniai keliavo po Lietuvą, apsilankė Zarasų rajone, pramogavo Čičirių sodyboje. Vaikai naujoje aplinkoje įveikė daugybę iššūkių, lavino socialinius, pažintinius, komunikacijos įgūdžius.

 

 

 

Ankstyvojo amžiaus grupių „Smalsučiai“, „Čiauškučiai“, „Žiogeliai“ ir „Mūziukai“ mokytojos kasdien inicijuoja vaikų fizinį aktyvumą, nes judėjimas yra vienas iš prigimtinių vaiko poreikių.
Gegužės 26 d. vyko mažųjų sportinio projekto „Mes vijurkai“ baigiamasis sportinis renginys. Skambant nuotaikingai muzikai vaikai visi kartu sportavo, dainavo ir pramogavo, įgijo įvairios fizinės veiklos patirties.

 

 

2022 metai skirti Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti, todėl prie šio paminėjimo prisidėjo ir mūsų mokyklos bendruomenė. Visą gegužės mėnesį skyrėme veikloms, susijusioms su krepšiniu. Grupių ugdytiniai susipažino su krepšinio simbolika ir atributika, meniškai atvaizdavo grupiniuose darbuose. Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis" lauko erdvėje eksponuojama šių darbų paroda.

Mokytojos, dirbančios pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Inga Karaliūnienė ir Danutė Andrijauskienė organizavo Krepšinio savaitę, kuriose ugdytiniai buvo skatinami užsiimti fizine veikla, naudojant krepšinio elementus.Veiklas vesti padėjo Utenos DSC treneris, trenerio asistentas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) Utenos „Juventus“ klube Justas Giriūnas. Ugytiniai susipažino su kūno ir kamuolio valdymo, taip pat mentalinių gebėjimų bei fizinių ypatybių lavinimo žaidimais, varžėsi krepšinio aikštelėje su bendraamžiais. 

Priešmokyklinių grupių vaikai mokė jaunesniuosius draugus šokio judesių pagal dainą „Dinamitas“. Šį flachmob'ą, skirtą krepšinio šimtmečiui, visa mokyklos bendruomenė šoks birželio 1 dieną.

 

 

 

Gegužės 18 d. darželio kieme vyko šventė „Polka tinka kiekvienam“, kurios tikslas - puoselėti ir populiarinti lietuvių liaudies tautines tradicijas bei jų tęstinumą. Griežiant Utenos neįgaliųjų draugijos kapelos vadovui Kazimierui su savo šeimyna, visi smagiai šoko lietuvių liaudies ratelius, dainavo lietuvių liaudies dainas, minė minkles ir mįsles, klausėsi lietuvių liaudies muzikos.
Dėkojame socialiniams partneriams – Utenos neįgaliųjų draugijai, mūsų darželio folkloro ansambliui ir šventės organizatoriams už puikią nuotaiką.

 

 

 
Copyright © 2022 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.