Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS", J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, faks.: (8 389) 55408, tel.: (8 389) 55408
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba

 

Birželio 4 d. Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko bendroji logopedžių metodinė veikla „Kalbos paslaptys“. Vaikams veiklą vedė Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ logopedė Deimantė Kučinskienė ir Ukmergės vaikų  lopšelio-darželio „Saulutė“ logopedė Rosita Palaimaitė. Renginio metu vaikai keliavo po kalbos paslapčių šalį – atliko kalbos ugdymo užduotis, skirtas kalbinio kvėpavimo, garsinės analizės ir sintezės, rišliosios kalbos ugdymui, artikuliacinio aparato lavinimui, taisyklingo garsų tarimo mokymui. Atlikdami užduotis vaikai ne tik puikiai padirbėjo, bet ir praturtino dieną geriausiomis emocijomis.

Baigėsi sausio–balandžio mėn. vykęs saugaus eismo projektas „Augu saugus ir atsakingas“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto socialinis partneris – Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Projekto pagrindinis tikslas – ugdyti eismo dalyvių saugaus eismo kompetenciją, kurti saugesnę aplinką. Kiekvieną mėnesį buvo skelbiama nauja saugaus eismo užduotis ir laukiama išradingų sprendimų.

Ikimokyklinių ugdymo įstaigų grupėje mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinukų komanda, kuriai vadovavo mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Inga Karaliūnienė, užėmė trečią vietą.

 Apie komandos įveiktas saugaus eismo užduotis skelbiama mūsų įstaigos interneto svetainėje >>>.

Apie visus projekto nugalėtojus skelbiama Lietuvos mokinių neformaliojo centro svetainėje >>>.

Dėkojame visiems komandos dalyviams ir sveikiname!

Nenumaldomai atėjo diena, kai „Pelėdžiukių" ir „Lašiukų" grupių priešmokyklinukai turėjo atsisveikinti su darželiu. Šventiškai pasipuošę, susikaupę mažieji mūsų „absolventai" šoko, pramogavo, į dangų leido spalvotus balionus su svajonėmis. Kiekvienam priešmokyklinukui buvo įteikti diplomai, patvirtinantys, kad jie baigė priešmokyklinio ugdymo programą. Linkime būsimiems pirmokėliams įspūdingos, džiaugsmo ir nuotykių kupinos vasaros. O rugsėjį jie pirmą kartą peržengs mokyklos slenkstį, kur jų lauks naujos patirtys, įspūdžiai ir draugai.

Ikimokyklinio ugdymo „Meškučių" grupės ugdytiniai domisi aplinka, pažįsta savo gyvenamosios vietovės objektus. Vaikai pastatė namus, kuriuose gyvena jų šeima,  supažindino su savo gyvenamaja vietove grupės draugus.

Emocinio intelekto ugdymasis labai svarbus visam tolimesniam vaiko gyvenimui, todėl ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų" grupės ugdytiniai kiekvieną rytą sutupia ratu ir siunčia vienas kitam apsikabinimą. Po jo tyliai prisipažįsta, kad apsikabinti gera. Pakutena vieni kitiems delniukus ir tiki, kad visą dieną dalins vieni kitiems tik malonias akimirkas.
„Aitvarai" seka pasakas, klauso jų ir, kai nori, jose „gyvena"! „Po grybuku" veiksmas vyksta labai draugiškai: visi priimti po grybuku pasislėpti nuo lietaus ir kiškis išgelbėtas nuo lapės! Dalyvaudami pasakose, vaikai patiria stiprias emocijas, mokosi jas suvaldyti - taip po truputį vaikai lavina savo emocinį intelektą.

Balandžio 25-oji – Pasaulinė pingvinų diena. Ta proga Lietuvos jūrų muziejus organizavo piešinių - darbelių konkursą ir kvietė piešti pingvinus ir trumpai užrašyti jų pokalbį. Ikimokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ ugdytinių Liepos, Elijos V. ir Deno pingvinukai nukeliavo pasveikinti Lietuvos Jūrų muziejaus gyventojų su šia švente.

Nuoroda į Lietuvos jūrų muziejaus Facebook puslapį >>>

Ankstyvojo amžiaus ikimokyklinio ugdymo „Mūziukų“, „Boružiukų“, „Žiogelių“ ir „Čiauškučių“ grupėse vyko sporto savaitė. Šios savaitės tikslas - tiksliau koordinuoti judesius, skatinti vaikus judėti, stiprinti sveikatą. Vaikai aktyviai žaidė su kamuoliais, šliaužiojo tuneliais, vaikščiojo ant masažinių diskų ir įvairių paviršių pėdučių, mėtė kamuolį į krepšį, lipo laiptais. Užbaigti sporto savaitės atvyko beždžionėlė į svečius, kuri su vaikučiais darė mankštą. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

Ikimokyklinio ugdymo „Mūziukų“ grupės vaikai dalyvavo keliuose respublikiniuose projektuose, skirtuose ankstyvojo amžiaus vaikams. Vienas jų - kūrybinis projektas „Velykos mažųjų rankose“.

Projekto tikslas – ankstyvajame amžiuje skatinti pažinti kultūrinio palikimo tradicijas, ugdant supratimą apie Velykų simbolį. „Mūziukų“ grupės vaikučiai štampuodami puošė Velykinius kiaušinius, taip lavino smulkiosios motorikos įgūdžius. Įgyvendinti kūrybines idėjas padėjo mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Donata Zajančkauskienė.

Kitas projektas, kuriam „Mūziukai“ pateikė darbus – respublikinė ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir šeimų virtuali kūrybinių darbų nuotraukų paroda, skirta ankstyvojo amžiaus vaikams, „Pražydo žiedeliai“. Parodos tikslas – plėtoti ankstyvojo amžiaus vaikų, socialinę, pažinimo ir meninę kompetencijas, ugdyti meilę gamtai.
Vaikai susipažino su juos supančia aplinka, gamta, įsitraukė į bendrą kūrybinį procesą, patyrė teigiamų emocijų.

 

Bundanti gamta ir sugrįžtantys paukščiai mums praneša, kad artėja pati džiugiausia pavasario šventė - Šv. Velykos. Kad šventės laukimas taptų džiugesnis, darželio bendruomenė gamino įvairias simbolines puošmenas, puošė aplinką ir grupes.

Darželio teritorijoje auganti eglė pasidabino ikimokyklinio ugdymo „Žiogelių“ ir „Čiauškučių“ bendruomenių narių pagamintais velykiniais papuošimais.

Ikimokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupės ugdytiniai piešė, klijavo, aplikavo margučius ir sudėjo į pintinėlę.

„Meškučių“ grupės ugdytinės Amelija ir Adelė gamino Velykinius kiaušinius iš antrinių žaliavų ir jų darbeliai dalyvavo respublikinėje kūrybinių darbų foto parodoje „Papuoškime namus šv. Velykoms“.

Ikimokyklinio ugdymo „Smalsučių“ grupė nusispalvino ryškiomis pavasario spalvomis.

Priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai žino visas tradicines kiaušinių marginimo technikas, bet taip norisi „išrasti" ir savų originalių kiaušinių puošybos būdų!

 Laimingas tas, kuris džiaugsmingai dirba ir džiaugiasi darbais, kuriuos padarė. J.V. Gėtė

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras visą kovo mėnesį kvietė mokyklas bei darželius išnaudoti nuostabią gerumo savybę – jungtis į atsakingumą už savo bei aplinkinių gerovę skatinančią akciją „Užkrėsk gerumu“ ir tapti gerumo ambasadoriais– tais, kurie empatiškumu, pozityvumu, veiklumu užkrečia kitus. Ši akcija rengiama kasmet Sąmoningumo mėnesio BE PATYČIŲ metu.
Prie šios akcijos prisijungė ikimokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ bendruomenė. Grupėje vyko įvairios veiklos skatinančios gerumą, draugiškus santykius. Gerumo istorijomis pasidalino mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Alma Stundžienė.
Apie mūsų mažus, bet gražius darbus rašoma LVJC Facebook paskyroje „Užkrėsk gerumu“.

Ikimokyklinio ugdymo „Meškučių“ ir „Spindulėlių“ grupių vaikai kartu su socialine pedagoge Sandra Levčenkiene mokėsi pažinti ir suprasti savo ir kitų jausmus bei veiksmingiau bendrauti tarpusavyje.

 

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės vaikai Tarptautinės teatro dienos proga vaidino spektakliuką „Peliuko Luko pyragėlis“. 

 
Copyright © 2021 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.