Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

Nepabūgę didelio lietaus, ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“ ugdytiniai keliavo į Utenos rajono neįgaliųjų draugiją, kur dalyvavo edukacinėje veikloje „Muilo gamyba“. Vaikai sužinojo, kaip ir iš ko gaminamas muilas, kaip tikri gamybos ekspertai pasigamino švelnius, kvapnius, įvairių formų muiliukus. Baigę darbą, išbandė masažinį krėslą.

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“ ugdytiniai lankėsi Tauragnuose. Apžiūrėjo Dr. Eugenijos Šimkūnaitės atminimui skirtą „Gesės vyšnių sodą", klausėsi pasakojimų apie Dr. Eugeniją Šimkūnaitę, susipažino su Tauragnų krašto istorija, pabuvojo „Tauragno slėnyje", aplankė Tauragnų muziejų, vaišinosi vaistažolių arbata.

 

 

Birželio 1-ąją aktyviai ir smagiai paminėjome Tarptautinė vaikų gynimo dieną. Šventė vyko darželio kiemelyje, todėl apie 200 dalyvavusių vaikučių, tėvelių, darbuotojų jautėsi puikiai.
Renginys prasidėjo baigiamąja projekto „Aš galiu!“ veikla - vaikai darželyje ir namuose kartu su savo šeimomis visą gegužę dekoravo akmenukus norimais būdais, o šiandien darželio kieme sukūrė bendrą kompoziciją - širdelę. Draugiškai sustoję į spalvingą traukinuką, visi vienas paskui kitą šokio ritmu žingsniavome aplink akmenukų širdelę ir darželio teritorija. Šventė baigėsi flachmob'u pagal dainą „Dinamitas“, kurį šokti jaunesniuosius draugus išmokė priešmokyklinių grupių vaikai.

 

 

Gegužės 27 d. ikimokyklinio ugdymo  „Meškučių“ grupės komanda dalyvavo Utenio stadione vykusiame festivalyje ,,Aktyvi šeima“, skirtame Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Vaikai kartu su tėveliais ir mokytoja, dirbančia pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Sandra Akavitiene dalyvavo estafetėse, žaidė futbolą, užrištomis akimis, susikibę rankomis aplink kliūtis varė kamuolį, iš kubelių statė bokštą ir kt.

Renginio dalyviai buvo apdovanoti organizatorių ir rėmėjų dovanomis.

 

 

Gegužės 24, 25 dienomis priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ ir „Lašiukų“ grupių, ikimokyklinio ugdymo „Meškučių“ ir „Spindulėlių“ grupių ugdytiniai keliavo po Lietuvą, apsilankė Zarasų rajone, pramogavo Čičirių sodyboje. Vaikai naujoje aplinkoje įveikė daugybę iššūkių, lavino socialinius, pažintinius, komunikacijos įgūdžius.

 

 

 

Ankstyvojo amžiaus grupių „Smalsučiai“, „Čiauškučiai“, „Žiogeliai“ ir „Mūziukai“ mokytojos kasdien inicijuoja vaikų fizinį aktyvumą, nes judėjimas yra vienas iš prigimtinių vaiko poreikių.
Gegužės 26 d. vyko mažųjų sportinio projekto „Mes vijurkai“ baigiamasis sportinis renginys. Skambant nuotaikingai muzikai vaikai visi kartu sportavo, dainavo ir pramogavo, įgijo įvairios fizinės veiklos patirties.

 

 

2022 metai skirti Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti, todėl prie šio paminėjimo prisidėjo ir mūsų mokyklos bendruomenė. Visą gegužės mėnesį skyrėme veikloms, susijusioms su krepšiniu. Grupių ugdytiniai susipažino su krepšinio simbolika ir atributika, meniškai atvaizdavo grupiniuose darbuose. Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis" lauko erdvėje eksponuojama šių darbų paroda.

Mokytojos, dirbančios pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Inga Karaliūnienė ir Danutė Andrijauskienė organizavo Krepšinio savaitę, kuriose ugdytiniai buvo skatinami užsiimti fizine veikla, naudojant krepšinio elementus.Veiklas vesti padėjo Utenos DSC treneris, trenerio asistentas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) Utenos „Juventus“ klube Justas Giriūnas. Ugytiniai susipažino su kūno ir kamuolio valdymo, taip pat mentalinių gebėjimų bei fizinių ypatybių lavinimo žaidimais, varžėsi krepšinio aikštelėje su bendraamžiais. 

Priešmokyklinių grupių vaikai mokė jaunesniuosius draugus šokio judesių pagal dainą „Dinamitas“. Šį flachmob'ą, skirtą krepšinio šimtmečiui, visa mokyklos bendruomenė šoks birželio 1 dieną.

 

 

 

Gegužės 18 d. darželio kieme vyko šventė „Polka tinka kiekvienam“, kurios tikslas - puoselėti ir populiarinti lietuvių liaudies tautines tradicijas bei jų tęstinumą. Griežiant Utenos neįgaliųjų draugijos kapelos vadovui Kazimierui su savo šeimyna, visi smagiai šoko lietuvių liaudies ratelius, dainavo lietuvių liaudies dainas, minė minkles ir mįsles, klausėsi lietuvių liaudies muzikos.
Dėkojame socialiniams partneriams – Utenos neįgaliųjų draugijai, mūsų darželio folkloro ansambliui ir šventės organizatoriams už puikią nuotaiką.

 

 

Gegužės 9 d. priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai lankėsi Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje, kur ne tik domėjosi knygomis, bet ir dalyvavo pojūčių laboratorijoje. Renginio metu vaikai pasileido į tyrinėjimų kelionę, pasitelkdami keturis pagrindinius pojūčius: regą, klausą, lytėjimą, uoslę. Ši ypatinga pojūčių laboratorija žaidimų pagalba lavina vaikų atmintį, protinę veiklą ir padeda tyrinėti ir pažinti pasaulį.

 

 

2022velykos

Gražiausią pavasario šventę pasitinkame pasipuošę unikaliomis velykinėmis dekoracijomis, kurias gamino įstaigos bendruomenė: vaikai, tėveliai, darbuotojai. Ačiū visiems prisidėjusiems kuriant šį mažą stebuklą darželio kieme.

 

 

Sunku pastūmėti į gera pamokymais, lengva – pavyzdžiu. Seneka

Sakoma, gerumas gali būti įtraukiantis, užkrečiantis – žmonės nuolat patiriantys kitų gerumą, rūpestį, pagalbą ir patys nebegali elgtis kitaip. Įstaigos ugdytiniai, kartu su mokytojomis, įvairių veiklų metu ugdėsi gebėjimą atpažinti ir įvardinti emocijas, su jomis tvarkytis, ugdėsi supratimą, kad visada yra kažkas, kas gali padėti ištikus sunkumams. 

 

Pasaulinės sveikatos dieną balandžio 7-ąją ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai įtvirtino žinias apie sveiką gyvenseną, sveiką mitybą, visi kartu mankštinosi, su iš medžiagos juostelių pačių nupintomis trispalvėmis virvutėmis atliko pratimus, išmoko naujų judėjimo būdų. Po energingų pratimų atsigaivino sultimis, vaišinosi obuoliais. Grupės buvo apdovanotos visuomenės sveikatos biuro kuprinėmis. Pasaulinę sveikatos dieną organizavo mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Audrė Rimkevičienė ir Donata Zajančkauskienė. Mankštas padėjo vesti, puikiai rodė pratimus ikimokyklinio ugdymo grupės „Meškučiai“ ugdytinė Liepa.

 

 

 
Copyright © 2022 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.