Vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ veikia ugdytinių šeimų nuotraukų paroda „Aktyvios atostogos“, kuriose užfiksuotos nepakartojamos atostogų akimirkos. Vaikų emocijos ir šypsenos nuotraukose byloja, kad aktyviai veikdami kartu su tėvais vaikai išgyveno didelį džiaugsmą.

Ačiū tėvams už aktyvų dalyvavimą.

Spalio 16 d. priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai apsilankė Utenos gyvūnų globos namuose ir nuvežė gyvūnėliams maisto. Vaikai pamatė kaip prižiūrimi, gydomi šuniukai, kačiukai, ir kaip kantriai jie laukia naujų šeimininkų.

Spalio 09 d. vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ pedagogės ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės ugdytinius pakvietė degustuoti vaisių ir daržovių sulčių. Meninio ugdymo mokytoja Dalė kartu su „Bitučių“ ir „Varniukų“ grupės vaikais išbandė iš antrinių žaliavų pagamintus muzikos instrumentus: visi kartu grojo, šoko ir dainavo linksmas daineles. Buvo linksma ir skani šventė.

Ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės ugdytiniai džiaugiasi dėkinga rudeniška vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ aplinka: stebi, tyrinėja, susipažįsta su augančiais medžiais ir kitais augalais, patiria daug džiugių emocijų. O visa tai patirti jiems padeda mokytojos Janina ir Ligita.

Spalio 4 dieną vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikai paminėjo pasaulinę gyvūnų globos dieną. Jos tikslas – pasidžiaugti ir kartu prisiminti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai. Šią dieną minėdami raginome ne tik džiaugtis augintiniais, bet ir mylėti bei rūpintis.

Spalio 1 dieną vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ugdytiniai persikėlė į garsų ir muzikos pasaulį. Darželio kieme vaikai grojo pačių pasigamintais muzikos instrumentais iš antrinių žaliavų. Grojimas orkestre, skambant Neringos Lapinskienės „Liaudiškai pynei“, suteikė daug gerų emocijų ir žinojimo, kad kartono, plastmasės pakuotės ir skardinės gali virsti muzikos instrumentais. Ačiū tėveliams, įdėjusiems daug darbo, kad ritminiai instrumentai būtų spalvingi ir gražiai skambėtų.

Rugsėjo 27 d. priešmokyklinio ugdymo grupės „Lašiukai“ ugdytiniai lankėsi Utenos daugiafunkciame sporto centre, dalyvavo sporto fiestoje. Vaikai susipažino su įvairiomis sporto šakomis, darė smagią mankštą, dalyvavo daug jėgų ir dėmesio koncentracijos reikalaujančiose rungtyse. Išvargę, bet laimingi, grįžo ne tik su šypsenomis, bet ir pilnais krepšiais dovanų.

Rugsėjo 20 d. priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lankėsi žirgyne. Jie pamatė 6 veislių ristūnus ir ponius, mokėsi prižiūrėti arklius, patyrė daug džiaugsmo važinėdami karieta ir jodami ant arklio.

Ruduo turtingas įvairiausiomis spalvomis, dosnus sodo  ir daržo gėrybėmis. Pasitelkus fantaziją galima sukurti nuostabių kūrinių. Rugsėjo 24 d. priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupės ugdytiniai kartu su meninio ugdymo (dailės) mokytoju Laimonu Šmergeliu ir mokytoja, dirbančia pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Inga Karaliūniene eksperimentavo su gamtine medžiaga, kūrė rudenišką mandalą. Ikimokyklinio ugdymo grupių „Aitvarai“, „Žiogeliai“. „Spindulėliai“ ir „Smalsučiai“ ugdytiniai kūrė bendrą  mandalą. Mandalų nuotraukos dalyvaus vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ organizuojamame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Rudens mandala“.

Rugsėjo 19 d. priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ ir ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų“ grupių vaikai lankėsi Paukščių kaime, dalyvavo įspūdingoje edukacinėje programoje. Daug džiaugsmo ugdytiniai patyrė visi drauge gamindami „piratakius“, rašydami tikromis plunksnomis, tyrinėdami įvairių naminių paukščių gyvenamąsias vietas, susipažindami su naminiais gyvūnais jų natūralioje aplinkoje.

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“ ugdytiniai įvykdė projekto „Sveikata visus metus“ rugsėjo mėnesio iššūkį: „draugui ištiesk tik švarią ranką“ (emocinės ir fizinės sveikatos darna).

sveikatavisusmetus9

2019 m. Europos judumo savaitės šūkis: „Žingsniuokime kartu!“. Šių metų tema „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“ akcentuoja ir atkreipia dėmesį į ėjimą pėsčiomis kaip susisiekimo rūšį, kuri dažnai yra nepakankamai vertinama. „Šaltinėlio“ bendruomenė pasirinko ėjimą pėsčiomis.