Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS", J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, faks.: (8 389) 55408, tel.: (8 389) 55408
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba

 

Rugsėjo 16-22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė, kurios tikslas – inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą, kviesti žmones išbandyti įvairius judumo sprendimus: naudoti nekenksmingas transporto priemones, važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu, eiti pėsčiomis. 

Rugsėjo 16 d. - žygio diena - judumo savaitės atidarymas, roboto Beimakso pasveikinimas, mankšta ir žygis aplink darželį skaičiuojant žingsnelius.

 

Rugsėjo 17 d. - futboliuko diena - mankštos ir futboliukas su Utenos „Utenio“ futbolo klubo treneriais.

Rugsėjo 20 d. - judriųjų žaidimų diena - sportinių užduočių įveikimas stadione.

Rugsėjo 21 d. - šokio diena - šokiai stadione ar grupėje pagal ritminę muziką.

Rugsėjo 22 d. - diena be automobilio - į darželį, darželio teritorijoje ir iš darželio einame pėsčiomis, važiuojame su paspirtukais, dviratukais.

 

 

Priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų" ir ikimokyklinio ugdymo „Smalsučių" grupių vaikučiai gamino kolektyvinį darbą „Vasaros dvelksmas". Gamybai panaudojo pievų žiedus, kuriuos surinko patys, plėvelę - pagrindui, vandeniu apipurškė gėles, šakų reikėjo įrėminimui. Darbo eiga: pasitiesiame plėvelę, dėliojame gėlių žiedų, lapelių kompozicijas. Tada apipurškiame žiedus ir plėvelę vandeniu ir dedame ant viršaus kitą plėvelės sluoksnį. Viską lengvai prispaudžiame rankomis ir turime interjero papuošimą. Sėkmės.

Ikimokyklinio ugdymo „Meškučių" ir „Aitvarų" grupių ugdytiniai vasaros vaizdus perkėlė į savo darbelius.

Kokia gi vasara be skanumynų. O kad vasara būtų saldesnė, ikimokyklinio ugdymo „Smalsučių“ ir priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupių ugdytiniai pasigamino „Tinginį". Siūlome pasigaminti.
Jums reikės: 200 gr. sviesto, 800 gr. sausainių "Gaidelis", 1 indelis kondensuoto pieno, 2 - 3 valgomi šaukštai paprastos kakavos. Eiga: sausainius sulaužyti gabaliukais, išlydyti sviestą, supilti ant sausainių gabaliukų, supilti kondensuotą pieną, suberti kakavos miltelius. Viską gerai išmaišyti. Dėti į jums norimą formą ir palaikyti 3 valandas šaldytuve. SKANAUS.
Gamino: Džesmina-7 m., Kostas-7 m., Gabija-7 m., Dominyka-7 m., Aurėja-7 m., Austėja-5 m., Goda-5 m. ir Liepa-5 m.

Tik vasarą mes galime patirti tiek daug malonių akimirkų: jaučiant šilto vandens lašus, vaikščiojant basomis po šlapią terasą, pajusti ant delno nusileidusį muilo burbulą ar džiaugtis privertus suktis vėjo malūnėlį. Pramogų, įdomių žaidimų ir linksmybių gryname ore vaikams netrūksta. „Žiogeliai“ prasmingai leidžia laiką darželyje, išgyvendami naujus potyrius ir smagias emocijas. Kiekviena diena nauja, netikėtumais ir atradimais, todėl ji prabėga nepaprastai greitai.
Birželio mėnesį „Žiogeliai“ buvo   g r e i t e s n i    u ž    v ė j ą !

Projektas skirtas stiprinti lietuvių tapatybę bei atkreipti dėmesį į psichinės sveikatos gerovę. Iki 2021 m. liepos 6 d. – Valstybės dienos - visi projekto dalyviai mezga ar velia iš vilnos, neria vąšeliu, šeivute ar šakute karališkąją karūną. Mezgama pasirinktu raštu ir priemonėm, tačiau išlaikoma karališkoji karūnos forma - su lašeliais. Spalva - geltona, garstyčių geltona.
Projekto metu lietuviai suranda mažiausiai 1 įdomų faktą apie Lietuvos valdovus ir pasidalina projekto erdvėje. Tai pat dalijamasi nuotraukomis ir video, kaip sekasi megzti ar velti, nerti, ruoštis, mokytis pagarbiai ir sutelktai giedoti himną.
Projekto metu organizuojami keli virtualieji susitikimai: mezgimo virbalais, šakute, vąšeliu bei vėlimo. Valdovų rūmų edukatorių vedama edukacija vaikams.

Birželio 4 d. Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko bendroji logopedžių metodinė veikla „Kalbos paslaptys“. Vaikams veiklą vedė Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ logopedė Deimantė Kučinskienė ir Ukmergės vaikų  lopšelio-darželio „Saulutė“ logopedė Rosita Palaimaitė. Renginio metu vaikai keliavo po kalbos paslapčių šalį – atliko kalbos ugdymo užduotis, skirtas kalbinio kvėpavimo, garsinės analizės ir sintezės, rišliosios kalbos ugdymui, artikuliacinio aparato lavinimui, taisyklingo garsų tarimo mokymui. Atlikdami užduotis vaikai ne tik puikiai padirbėjo, bet ir praturtino dieną geriausiomis emocijomis.

Baigėsi sausio–balandžio mėn. vykęs saugaus eismo projektas „Augu saugus ir atsakingas“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto socialinis partneris – Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Projekto pagrindinis tikslas – ugdyti eismo dalyvių saugaus eismo kompetenciją, kurti saugesnę aplinką. Kiekvieną mėnesį buvo skelbiama nauja saugaus eismo užduotis ir laukiama išradingų sprendimų.

Ikimokyklinių ugdymo įstaigų grupėje mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinukų komanda, kuriai vadovavo mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Inga Karaliūnienė, užėmė trečią vietą.

 Apie komandos įveiktas saugaus eismo užduotis skelbiama mūsų įstaigos interneto svetainėje >>>.

Apie visus projekto nugalėtojus skelbiama Lietuvos mokinių neformaliojo centro svetainėje >>>.

Dėkojame visiems komandos dalyviams ir sveikiname!

Nenumaldomai atėjo diena, kai „Pelėdžiukių" ir „Lašiukų" grupių priešmokyklinukai turėjo atsisveikinti su darželiu. Šventiškai pasipuošę, susikaupę mažieji mūsų „absolventai" šoko, pramogavo, į dangų leido spalvotus balionus su svajonėmis. Kiekvienam priešmokyklinukui buvo įteikti diplomai, patvirtinantys, kad jie baigė priešmokyklinio ugdymo programą. Linkime būsimiems pirmokėliams įspūdingos, džiaugsmo ir nuotykių kupinos vasaros. O rugsėjį jie pirmą kartą peržengs mokyklos slenkstį, kur jų lauks naujos patirtys, įspūdžiai ir draugai.

Ikimokyklinio ugdymo „Meškučių" grupės ugdytiniai domisi aplinka, pažįsta savo gyvenamosios vietovės objektus. Vaikai pastatė namus, kuriuose gyvena jų šeima,  supažindino su savo gyvenamaja vietove grupės draugus.

Emocinio intelekto ugdymasis labai svarbus visam tolimesniam vaiko gyvenimui, todėl ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų" grupės ugdytiniai kiekvieną rytą sutupia ratu ir siunčia vienas kitam apsikabinimą. Po jo tyliai prisipažįsta, kad apsikabinti gera. Pakutena vieni kitiems delniukus ir tiki, kad visą dieną dalins vieni kitiems tik malonias akimirkas.
„Aitvarai" seka pasakas, klauso jų ir, kai nori, jose „gyvena"! „Po grybuku" veiksmas vyksta labai draugiškai: visi priimti po grybuku pasislėpti nuo lietaus ir kiškis išgelbėtas nuo lapės! Dalyvaudami pasakose, vaikai patiria stiprias emocijas, mokosi jas suvaldyti - taip po truputį vaikai lavina savo emocinį intelektą.

Balandžio 25-oji – Pasaulinė pingvinų diena. Ta proga Lietuvos jūrų muziejus organizavo piešinių - darbelių konkursą ir kvietė piešti pingvinus ir trumpai užrašyti jų pokalbį. Ikimokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ ugdytinių Liepos, Elijos V. ir Deno pingvinukai nukeliavo pasveikinti Lietuvos Jūrų muziejaus gyventojų su šia švente.

Nuoroda į Lietuvos jūrų muziejaus Facebook puslapį >>>

Ankstyvojo amžiaus ikimokyklinio ugdymo „Mūziukų“, „Boružiukų“, „Žiogelių“ ir „Čiauškučių“ grupėse vyko sporto savaitė. Šios savaitės tikslas - tiksliau koordinuoti judesius, skatinti vaikus judėti, stiprinti sveikatą. Vaikai aktyviai žaidė su kamuoliais, šliaužiojo tuneliais, vaikščiojo ant masažinių diskų ir įvairių paviršių pėdučių, mėtė kamuolį į krepšį, lipo laiptais. Užbaigti sporto savaitės atvyko beždžionėlė į svečius, kuri su vaikučiais darė mankštą. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

 
Copyright © 2021 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.