Tęsiasi ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės kelionė po sveikatos užduotis. Įveiktas rugpjūčio mėnesio iššūkis „Geriausi draugai - grynas oras, šaltas vanduo“.

Vadovaujantis Utenos rajono savivaldybės administracijos švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus 2019-07-08 raštu Nr.(35.1)-SV-124 „Dėl Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ modernizavimo“ informuojame, kad nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d. prasideda Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ Šiaurinės dalies korpuso modernizavimo darbai.
Nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d. keturių grupių vaikai bei darbuotojai laikinai perkeliami į kitas Utenos miesto ugdymo įstaigas: priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupė į Utenos mokyklą-vaikų darželį „Eglutė“, priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupė į Utenos Krašuonos progimnaziją, ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupė į Utenos vaikų lopšelį-darželį „Gandrelis“, ikimokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupė į Utenos vaikų lopšelį-darželį „Saulutė“.

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“, „Bitutės“, „Smalsučiai“ tęsia dalyvavimą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekte „Sveikata visus metus“.
Birželio mėnesio iššūkis: kai sveikas maistas - nereikalingas ir vaistas.

Liepos mėnesio iššūkis:

„Nėr žolynų negydančių, tik atitikt reikia“ (E. Šimkūnaitė).

Birželio mėn. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekos erdvėje „Viskas vaikams“ (Maironio g. 12, Utena) veikia lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ugdytinių kūrybinių darbų paroda „Mamytė kaip gėlytė“.

Kviečiame aplankyti!

Gegužės 31 d. vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ kieme vyko mažųjų šventė „Greitesni už vėją!“. Smagiai ir vasariškai nusiteikę ankstyvojo amžiaus vaikučiai iš grupių „Meškučiai“, „Čiauškučiai“, „Mūziukai“ bei jų tėveliai, susirinko į spalvingą šventę. Šventė prasidėjo skambant nuotaikingai muzikai, vaikai kartu su tėveliais bei mokytojomis sportavo, dainavo, šoko ir pramogavo.

Šventę iniciavo mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Audrė Rimkevičienė ir Regina Baškevičienė.  Ačiū meninio ugdymo mokytojai Dalei Pranskūnienei už muzikinę nuotaiką.

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės ugdytiniai pabuvojo nuostabaus grožio ir jaukumo sodyboje „ČIČIRIAI“ ant ežero kranto Zarasų rajone. Ten vaikai dalyvavo nuotykinėje edukacinėje programoje su azartiškomis užduotimis: įveikė alpinistinę sienelę, šaudė iš lankų, žaidė pagalvių tinklinį ir diskgolfą, piešė ant veido.  Vaikai patyrė daugybę nuotykių.

Priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupės ugdytiniai svečiavosi pas lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinukus. Visi kartu žaidė futboliuką, bendravo tarpusavyje, turiningai leido laiką.

Gegužės mėn. 24-29 dienomis „Šaltinėlyje“ vyksta tradicinis projektas „Aš galiu“. Šiais metais vaikai žaidžia „spalvų medžioklę“ darželyje ir namuose kartu su savo šeimomis, naudodami grupėse pasigamintus „medžioklės“ lapus.
Iš „sumedžiotų“ spalvų vaikai kuria paveikslus, paslaptis po stiklais, skulptūras, statinius, kepinius, sodus, gėlynus ir t.t.
Džiaugiamės rezultatais: ugdytinių kūrybiškumo lavėjimu, šeimų dalyvavimu vaikų ugdymosi procese, įstaigos bendruomeniškumo stiprėjimu.

Gegužės 22 dieną ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupėje vyko edukacinis užsiėmimas „Sveiko maisto dirbtuvėlės“. Ugdytiniai kartu su mokytoja Jolanta gamino daržovių salotas. Vaikai susipažino su daržovių pavadinimais, aptarė jų spalvą, skonį, kvapą, pasidalino, kokias daržoves jie mėgsta labiausiai, mokytoja vaikams papasakojo, kuo naudingos daržovės žmogaus sveikatai. Visi ėmėsi darbo – atsakingai plovė ir pjaustė svogūnų laiškus, agurkus, pomidorus bei salotų lapus. Buvo smagu džiaugtis darbo rezultatais, ragauti pačių vaikų pagamintų daržovių salotų, vaišintis mėtų arbata.

Gegužės 17 d. vaikų lopšelio- darželio „Šaltinėlis“ mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Janina Vilūnienė ir Jolanta Tylienė pakvietė mokyklos bendruomenę į gamtą. Išvykos vietą grupės pasirinko pačios. Gavę užduotis, visi iškeliavo. Iškylaudami gamtoje stebėjo, tyrinėjo, eksperimentavo, aktyviai pramogavo. „Draugaujant“ su gamta, atsiranda galimybė pasijusti jos dalimi, ir save, ir gamtą pajusti visais pojūčiais. Sugrįžę dalinosi gražiomis akimirkomis. Darželį papuošė savo kūrybiniais darbeliais.

Gegužės 21 d. ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų“ grupėje vyko socialinė diena, kurią organizavo socialinė pedagogė Sandra Akavitienė. Vaikai atliko susikaupimo, emocijų valdymo pratimus, kartu žaidė bendrus žaidimus, geranoriškai veikė kartu su kitais. Vaikų pasisakymai sutelkė, motyvavo ir skatino patirti sėkmę veiklose.

Priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupės ugdytiniai mėgsta sportuoti. Vaikai pakvietė sportuoti kartu ir tėvelius: nuotaikingai lenktyniavo estafečių rungtyse, žaidė futboliuką ir judriuosius žaidimus, traukė virvę. Visi įgijo daugiau pasitikėjimo savo galimybėmis, stiprino sveikatą.