Utenos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija 2021 m. sausio 5 d. protokoliniu nutarimu Nr. ESK-1 rekomenduoja:
1. Švietimo įstaigų administracijoms, įgyvendinančioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, vadovautis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo 2020 m. gruodžio 14 d. nutarimo Nr.1418 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo" pakeitimo" 2.2.9.1. punktu - „ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas vykdomas užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu“, tęsti bendravimą ir bendradarbiavimą su ugdytinių tėvais (įtėviais, globėjais) dėl vaiko darželio nelankymo karantino laikotarpiu, kai tėvai (įtėviai, globėjai) turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu.
2. Švietimo įstaigų administracijoms, įgyvendinančioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, griežtai vykdyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro- valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. lapkričio 6 d. sprendimo Nr. V-2543 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ įgyvendinimą.