Vaikystė – viena nuostabiausių ir įsimintiniausių žmogaus gyvenimo dalių, pilna atradimų ir ieškojimų, emocijų ir neišdildomų įspūdžių. Trumpas mirksnis, kuris nubėgdamas praeitin palieka ryškius pėdsakus ateinančiam gyvenimui. Tai nuoširdi, naivi ir tyra vaikiška meilė visam supančiam pasauliui, kuriame randami gėris, pasakos, žaidimai, vaikiška fantazija, nauji atradimai, nuotykiai ir tikri draugai... 2014 m. birželio mėn. vaikų lopšelyje– darželyje „Šaltinėlis“ prasidėjo naujais iššūkiais.

Antrus metus „Šaltinėlyje“ kalendorinė vasara prasideda projektine veikla „AŠ galiu...“, kuomet vaikai po šių veiklų grįžta džiaugsmingai nusiteikę, pakylėti, nustebę. Muzikos diena įstaigoje nuvilnijo vaikų smagiomis dainomis, trankiais šokiais bei linksmais rateliais, skirtais Vaikų gynimo dienai paminėti. Šventę papuošė neįprastas „Madų šou“. Skambant linksmai muzikai, vaikai demonstravo tėvelių, pačių vaikučių su auklėtojomis sukurtus modelius iš antrinių žaliavų bei spalvingus, puošnius, elegantiškus „apdarus“ tinkančius pasipuošti bet kuriai progai...

Tyrinėjimų dienos suteikė mažiesiems galimybę pažinti mus supančią aplinką. Vaikus visada domina nauji, neįprasti dalykai, mažyčiai stebuklai, kuriuos atlikus nustembama ir kartu džiaugiamasi, jaučiamas laimėjimas ir atradimas. „Pelėdžiukų“ ir „Aitvarų“ grupės ugdytiniai tvenkinio pakraštyje tyrinėjo esančius buožgalvius. Vaikai sužinojo, kad vandenyje iš varlių ikrų išsivystę buožgalviai būna visai nepanašūs į varles. Toks gyvūnų kitimas vadinamas metamorfoze.“Sužvejotus” buožgalvius mažieji tyrinėtojai įdėmiai stebėjo per mikroskopą ir lupą.

„Spinduliukų“ grupės ugdytiniai keliaudami Dauniškio parko takeliais, stebėjo gamtos spalvas, uodė kvapus, stebėjo ropojančius, šliaužiančius vabaliukus, pienės pūką, gėlės žiedą, aiškinosi vandens savybes.

„Boružiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai stebėjo vaikų lopšelio– darželio teritorijoje gyvenančią kėkštų šeimyną. Mažylis kėkštas vaikus džiugino mokymosi skraidyti pamokomis.
„Žiogelių“ ir „Lašiukų“ grupių ugdytiniai rinko, stebėjo ir tyrinėjo sraiges. Aiškinosi, kodėl sraigės gleivėtos, kaip sraigė padidina savo kriauklę, kur yra sraigės akys, kaip jos maitinasi, kiek metų jos gyvena bei kaip sužinoti sraigės amžių. Stebėjo, kaip sraigės juda pasikeitus jų aplinkai.

„Meškučių“ grupės mažyliai tyrinėjo gėlių žiedus. Vaikai pastebėjo, kad gėlyčių žiedai būna įvairių dydžių, spalvų, formų ir netgi labai kvapia.
Kiekvienas stebėjimas, tyrimas vaikų lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ ugdytiniams suteikė pasididžiavimo bei pasitikėjimo savimi jausmą, nes žinios jiems nebuvo primetamos, o visas tiesas atrado patys, todėl drąsiai ir garsiai vaikai visiems galėjo pasakyti „AŠ galiu…“ AŠ GALIU - 2013 Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas /K. Čiukovskis/ Vaikai ir menininkai pasaulį pažįsta tuo pačiu būdu. Ir vieni, ir kiti gyvenimo reiškinius išgyvena ieškojimais, jausmais, emocijomis, vadovaujasi meniniu pasaulio pažinimo būdu. Pasak A. Katalyno, pats menas ugdo, lavina, auklėja ir kuria savęs vertą suvokėją. Svarbiausia, kad visų šių dalykų mažieji mokosi natūraliai, tyrinėdami ir pažindami supančią aplinką, pasitelkiant savo išmonę, fantazijas, žaidimus. Mes tik sudarome sąlygas vaikams save išreikšti garsu, vaizdu, judesiu, išgyventi atradimo, unikalios saviraiškos džiaugsmą, įgyti įvairių sričių gebėjimus. Paskutinę gegužės mėn. savaitę vaikų lopšelyje– darželyje „Šaltinėlis" netilo šurmulys– vyko projektinė veikla „AŠ GALIU“. Kiekviena savaitės diena švytėjo vis kita spalva, siūlydama galimybes ir idėjas vaikams išreikšti save. Diena prasidėjusi vis kitu šūkiu, baigėsi vaikų džiaugsmingu pasakojimu „Aš galiu…“ Dailės dieną, pasipuošę saulės spalva, vaikai liejo savo spalvotas svajones įvairiausiais būdais ir priemonėmis darželio kieme.
Žaidimų dieną darželio kiemas mirgėjo raudonai pasipuošusiais renginio dalyviais. Vaikai išbandė daugybę naujų ir smagių žaidimų ir pramogų.

Sporto dieną žaliai apsirengę ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai pėsčiomis keliavo po Uteną– tyrinėjo, ieškojo ir pažino naujas jiems miesto vietas. Akstyvojo amžiaus ugdytiniai įveikė „ilgus“ atstumus, siekdami pažinti darželio teritorijos aplinkas, žaidė boulingą.

Muzikos diena buvo „nuspalvinta“ mėlyna spalva. Smagiausios vaikų dainos, linksmiausi rateliai ir šokiai džiugino ne tik mūsų širdutes, bet ir pro šalį einantį miestelėną.
Smagu, kad vaikai džiaugėsi savo naujais potyriais, išgyvenimais ir pasiekimais. O svarbiausia, kad drąsiai ir garsiai visiems galėjo pasakyti „AŠ GALIU…“.

Projektinę veiką organizavo ir vedė auklėtojos Sandra Tamašiūnaitė, Ligita Drobelienė, Indrė Venclovienė.