Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

„Aš galiu“-2019

Gegužės mėn. 24-29 dienomis „Šaltinėlyje“ vyksta tradicinis projektas „Aš galiu“. Šiais metais vaikai žaidžia „spalvų medžioklę“ darželyje ir namuose kartu su savo šeimomis, naudodami grupėse pasigamintus „medžioklės“ lapus.
Iš „sumedžiotų“ spalvų vaikai kuria paveikslus, paslaptis po stiklais, skulptūras, statinius, kepinius, sodus, gėlynus ir t.t.
Džiaugiamės rezultatais: ugdytinių kūrybiškumo lavėjimu, šeimų dalyvavimu vaikų ugdymosi procese, įstaigos bendruomeniškumo stiprėjimu.

„Aš galiu“- 2016
Utenos vaikų lopšelyje- darželyje „Šaltinėlis“  nuo 2016 m. gegužės 30 d. iki birželio 2 d. buvo vykdomas projektas „Aš galiu“. Įstaigos ugdytiniai su pedagogais, tėvais bei seneliais, ruošė brėžinius, ieškojo informacijos, kaip statyti palapines, drauge su šeima piešė tradicines, indėniškas, svajonių ir kitokias palapines, dalyvavo lauko parodoje. Birželio 2 d. projektą vainikavo didžiosios palapinių statybos. Kiekvienos grupės bendruomenės palapinė tapo unikalia kūrybine erdve.

Projektą iniciavo vyr. auklėtojos: Indrė Venclovienė, Irena Dalibagaitė, Inga Karaliūnienė.

 

„Aš galiu” savaitė vėl „Šaltinėlyje”! Šiais metais vaikų saviraiškai lavinti, gebėjimams atskleisti ir potencialui išlaisvinti kvietė VANDENS, ŽEMĖS, UGNIES ir ORO dienos.

VANDENS dieną tyrinėjome vandens savybes taškymosi, plukdymo, stebėjimo, gaminimo, ragavimo ir kitais įvairiais būdais.

ŽEMĖS dieną sodindami augalus, laistydami, „raudami ropę”, kurdami ant akmenų ir iš akmenų, pindami lauko gėlių vainikus, tyrinėjome artimiausią aplinką gamtoje.

UGNIES diena kvietė plėsti ir įtvirtinti žinias apie ugnį. Į pagalbą mums atskubėjo Utenos APGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Dijokas, kiti specialistai. Pamokė, kaip elgtis gaisro metu, parodė gaisro gesinimo priemones, pakvietė apžiūrėti gaisrininkų automobilį iš vidaus, pasimatuoti šalmus ir t.t. Tyrinėjome ugnies savybes, kurdami tikrą ugnį ir kepdami duoną. Pasijutome tikrais Žemės saugotojais užgesindami ir saugiai sutvarkydami ugnies kūrenimo vietas.

ORO diena stebino ir žavėjo, atskleisdama judančio ir nejudančioo vėjo savybes. Jas tyrinėjome pūsdami muilo burbulus, gaudydami vėją vėjo gaudyklėmis, nustatinėdami vėjo kryptį, laidydami aitvarus ir lėktuvėlius.

Jei mes „Šaltinėlyje”- mes galim!

 
Copyright © 2022 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.