Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

Priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ ir „Lašiukų“ grupių ugdytiniai dalyvauja ilgalaikiame projekte „Futboliukas“, kurio tikslas - populiarinti futbolą tiek lauke, tiek uždarose patalpose, ugdyti vaikų fizinius gabumus, tobulinti grupinio darbo įgūdžius, skatinti bendrauti ir bendradarbiauti. Projektas vykdomas nuo 2021 m. spalio 1 d. - 2022 metų gegužės 31 d.;

Užsiėmimų metu vaikai kuria „futboliuko“ logotipus, žaidimo taisykles. Vaikai nuosekliai tobulina kamuolio varymo, bei „futboliuko“ žaidimo įgūdžius. Jau sulaukėme projektui skirtų prizų: kamuolių, bokštelių, lėkštučių, užduočių knygučių, lipdukų.
Tikimės, kad mūsų įstaigoje „Futboliukas“ augs ir tobulės.

 

 

 

Jau antri metai „Šaltinėlyje“ kiekvieną ketvirtadienį vyksta futboliuko treniruotės.Jas noriai lanko 5-6 metų amžiaus vaikai. Juos futbolo žaidimo technikos moko treneris Aurimas Meidus.  Jaunieji sportininkai labia laukia futboliuko treniruočių, nes patenkina judėjimo poreikį ir patiria teigiamų emocijų.
Adas samprotauja: „Jei lankysiu futbolo treniruotes,užaugęs galėsiu būti futbolininku”. Smiltė sako: „Jei žaisi futbolą, greičiau užaugsi didelė”.
Vaikai mano, kad futbolininkai būna stiprūs, drąsūs, dideli, greiti, nieko nebijo, net baubų ir turi tvirtus raumenis.
Vaikai noriai treniruojasi ir įgytus gebėjimus panaudos įvairiose mažojo futboliuko varžybose.

2016 m. rugsėjo  22 d. vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ moterų futbolo  komanda, drauge su trylika komandų iš kitų Utenos ugdymo įstaigų, varžėsi renginyje „Moterys už futbolą“. Ugdytinių mamos ir darbuotojos parodė vaikams pavyzdį, kad sportas gali būti ne tik sunkus ir varginantis, bet labai smagus, linksmas ir „užvedantis“. Varžybas tiek su „Saulės“ gimnazistėmis, tiek su „Vilkijos“ futbolo komanda, „Šaltinėlio“ moterų komanda pralaimėjo rezultatu 1:0. Geros nuotaikos tai nesugadino, kaip beje ir prapliupęs lietus...

2016 m. gegužės 24 d. vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ mergaitės dalyvavo Tarptautinės Olimpinės dienos renginyje, kuris vyko Utenio stadione. Po masinės mankštos sėkmingai startavo bėgime ir varžėsi, žaisdamos futboliuką su kitų darželių komandomis. Mergaitės grįžo su prizais ir puikia nuotaika.


2015 m. balandžio 10 d. vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ komanda („Pelėdžiukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, mamytės ir pedagogės) dalyvavo vaikų lopšelio-darželio „Voveraitė“ organizuotame finaliniame renginyje „Futboliukas“, kuris vyko miesto sporto centro salėje.

Linksmai padarėme mankštą ir prasidėjo varžybos... Visi labai stengėsi įmušti įvarčius, sirgaliai entuziastingai palaikė ir, kaip sakė renginio organizatoriai – nugalėjo draugystė.

Į darželį grįžome su medaliais, dovanomis, pasiryžę ir toliau sportuoti bei žaisti futboliuką.

2014 m.

„ŠALTINĖLĮ" DREBINO „FUTBOLO ČEMPIONATAS" - 2014
Neatsitiktinai 2014 m. birželio 17 d. Utenos vaikų lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ bendruomenė susirinko į futboliuko šventę. Taip buvo atsiliepta į šių dienų sportinio gyvenimo aktualijas: pasaulinį futbolo čempionatą, kuris vyksta Brazilijoje ir į suvokimą, kad sveikata– aukščiausia ugdymo vertybė. Šventė prasidėjo skanduote: „Koja, vartai, kamuoliukas– mūsų draugas futboliukas. Jeigu žaisi futboliuką, tai nereiks tau ir vaistukų“. Po muzikinės mankštelės jaunųjų sportininkų komandos išsiskirstė į veiklos stoteles, kur varžėsi žaisdami futboliuką, lenktyniavo varydami kamuolį aplink bokštelį, smūgiavo lazda į vartus, skraidino parašiutą, žaidė „Boulingą“. Vaikams buvo smagu, kad varžyboms teisėjavo futbolo klubo „Utenis“ žaidėjai Deividas ir Lukas. Šventė vaikams paliko daug džiugių įspūdžių. Jie turėjo galimybę aktyviai pajudėti, patyrė teigiamų emocijų varžydamiesi ir lenktyniaudami, ugdėsi fizinius gebėjimus. Už ištvermę, vikrumą ir greitumą komandos buvo apdovanotos padėkomis. Kad greičiau atstatytų išeikvotą energiją, visi šventės dalyviai vaišinosi vaisiais: obuoliais, bananais, kriaušėmis. Susidraugavę su kamuoliu, vaikai pažadėjo ir vasarą su juo nesiskirti. Renginio organizatorės Nijolė Balaišienė ir Danutė Andrijauskienė


KOJA, VARTAI, KAMUOLIUKAS - MŪSŲ DRAUGAS FUTBOLIUKAS
Utenos vaikų lopšelis - darželis „Šaltinėlis" dalyvavo respublikinės masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus" projekte „Futboliukas", skirtame ikimokyklinio ugdymo įstaigoms ir mokykloms - darželiams. Futboliuko žaidimas suteikia vaikams daug džiaugsmo, jie patenkina judėjimo poreikį, išmoksta bendradarbiauti, patiria pergalės ir pralaimėjimo jausmą. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Andrijauskienė vasario 1-2 dienomis dalyvavo LFF organizuotame seminare, kur susipažino su projektu, įgijo teorinių ir praktinių žinių. Taip pat parvežė į „Šaltinėlį" sportinį inventorių: futbolo vartus, kamuolius, aikštės žymeklius, instruktoriaus krepšį. Metodinės grupės užsiėmimo metu įstaigos pedagogai buvo supažindinti su projekto tikslais, siekiais, futboliuko žaidimo taisyklėmis. Organizavo praktinį užsiėmimą, kur futboliuką žaidė vaikai ir auklėtojos. Dvi savaites vyko pasiruošimas finalinėms varžyboms. Į projektą aktyviai įsijungė visi "Šaltinėlio" bendruomenės nariai: pedagogai, vaikai, tėvai. Futboliuką ne tik žaidė, bet ir piešė, kūrė skanduotes, eilėraštukus. Įvyko susitikimas su Utenos vaikų futbolo treneriu Arūnu Rasteniu, kuris davė daug naudingų patarimų. „Šaltinėlyje" svečiavosi ir rungtyniavo Utenos mokyklos- vaikų darželio „Varpelis" priešmokyklinukai. Balandžio 4 dieną įvyko finalinės varžybos. Į renginį atvyko Utenos švietimo, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, vedėjo pavaduotojas Alvydas Gražys, LFF projektų vadybininkas Vaidotas Rastenis. Susirinkusius pasveikino direktorės pavaduotoja ugdymui Violeta Puodžiukienė. Renginys prasidėjo muzikine- menine programa. Rungtyniavo šešios 4-6 m. amžiaus vaikų komandos: „Peliukai" ir „Šaltinėlis", „Tigrai" ir „Sakalai", „Žaibas" ir „Vėjas", bei suaugusieji: auklėtojos, vaikų tėvai. Teisėjavo vaikų futbolo treneris Arūnas Rastenis.Varžybos vyko emocingai, netrūko palaikymo šūksnių, plojimų. Pertraukų metu tarp rungtynių šoko 11 ir 9 grupių šokėjos. Vaikams labai smalsu buvo stebėti auklėtojų, mamų ir močiutės rungtynes. Renginio dalyvius pasveikino ir apdovanojimus įteikė LFF svečias Vaidotas Rastenis. Jis įstaigai padovanojo dar du futbolo kamuolius. Svečias pasakė, kad svarbiausia - pats žaidimas ir įgyta patirtis, todėl LFF sertifikatais ir prisiminimo dovanėlėmis apdovanojo visus finalinių rungtynių dalyvius. Padėkojo už bendradarbiavimą įstaigos direktorei R. Slesoriūnienei, auklėtojai metodininkei D. Andrijauskienei. „Šaltinėlio" vaikai pamėgo futboliuką ir dar ilgai su juo draugaus.

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.