2013 metais – Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo Lietuvoje 20– metis. Norėdami paminėti šį jubiliejų, prisijungiame prie akcijos „Būkim žinomi, būkim matomi“, kuri startuoja nuo 2013 m. sausio 15 d. Utenos vaikų lopšelis– darželis „Šaltinėlis“ (vienintelis Utenos rajone) į Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą yra įtrauktas 2000 metais. Jau 13 metų „Šaltinėlio“ bendruomenė sėkmingai vykdo tęstinį projektą „Sveikata pati didžiausia vertybė“. Projektas pagal galimybes finansuojamas Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Už gautas lėšas buvo įsigyta įvairaus sportinio inventoriaus (lankai, įvairaus dydžio, formų, spalvų kamuoliai, lazdos, kėgliai, spalvoti akmenukai, grikių maišeliai, slidės, triratukai, švediškos gimnastikos sienelės ir kt.), kuris paįvairina mūsų sportines pramogas, šventes, kasdieninę vaikų veiklą, žaidimus. Darželio ugdytiniams nuo ankstyvos vaikystės ugdomi sveikos gyvensenos įgūdžiai, nes į vaikų ugdymo procesą integruojama sveikos gyvensenos programa. „Šaltinėlio“ mažieji kiekvieną rytą daro rytinę mankštą, 4– 6 metų vaikai 2 kartus savaitėje sportuoja Krašuonos progimnazijos sporto salėje. Įstaigos pedagogai organizuoja sveikatingumo savaitėles visų amžiaus grupių vaikams, jų šeimų nariams. Ugdytiniai lauke žaidžia judrius žaidimus, savo ištverme, valia, drąsa džiaugiasi sportinėse pramogose „Kas vikriausias?“, „Greitesnis už vėją“, „Pavyk mane...“, kas suteikia vaikams teigiamų emocijų, gerina miegą, apetitą. Nuo 2011 m. dalyvaujame pieno gaminių vartojimo paramos „Pienas vaikams“ ir vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programose.

Nuo 2011 m. dalyvaujame respublikinės masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projekte „Futboliukas“, kurį organizuoja Lietuvos futbolo federacija. Sėkmingam projekto įgyvendinimui jo organizatoriai „Šaltinėlio“ žaidžiantiems futbolą vaikams padovanojo vartus, aprangą vaikų žaidimo komandoms, teisėjui, skiriamuosius ženklus aikštelių riboms žymėti, futbolo kamuolius. Galime pasidžiaugti, darželyje vykstančiomis sporto šventėmis visais metų laikais, kuriose dalyvauja ir maži, ir dideli sporto mėgėjai. Grupėse vyksta praktinės veiklos, kuriose patys vaikai gamina(si) „Vitaminų sultis“, „Vaisių desertą“, kepa „Sveikuolių“ sausainukus, susipažįsta su vaistažolių, medaus nauda žmogaus sveikatai, verda ir geria vaistažolių arbatas. Savo gebėjimus ir įgūdžius mažieji „moksliukai“ įtvirtina organizuojamose jiems viktorinose „Kur gyvena vitaminai?“, „Augu sveikas ir žvalus, nes...“, „Sveikas maistas– sveikas AŠ“. Organizuojamos mažųjų dailininkų, jų šeimų narių piešinių parodos „Sportas– sveikata“, „Obuoliuko kelias“, „Mano šeima gyvena sveikai“, „Mano sveikata– mano nuotaika“- džiuginantys savo kūrybiškumu, spalvingumu, idėjomis. Apie neinfekcines ligas, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą bei kitais sveikatos klausimais paskaitas visai bendruomenei įstaigoje organizuoja bendruomenės slaugytoja, dietistė Virgilija Rukšėnienė. Kiekvienais metais, meninio ugdymo pedagogas Laimonas Šmergelis, darželio bendruomenei dovanoja metų kalendorius, atspindinčius sveiką gyvenseną. Siekiant saugoti ir stiprinti psichinę vaikų sveikatą kiekvienais metais dalyvaujame tarptautinėje programoje „Zipio draugai“. Programos tikslas– padėti 5– 7 m. vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos. Vaikai išmoksta įveikti kasdieninius sunkumus, suvokti ir kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. „Šaltinėlio“ bendruomenė visada buvo ir yra neabejinga gražiai gamtai, sveikam ir ekologiškam gyvenimo būdui. Bendradarbiaujant su Utenos aplinkos apsaugos agentūra, įgyvendiname kasmetinį įstaigos gamtosauginį projektą „Vaikai yra laimingi, galėdami pasinerti į Gamtos pasaulį...“. Mūsų mažieji gamtos mylėtojai džiaugiasi savo pasodintu medeliu, įkeltu į medį paukščiui inkilėliu, užauginta gėlyte... 2012 m. įsijungėme į respublikinį UAB „Astra Eventum“ ir „Eko daiktai“ organizuojamą draugišką gamtai ekologinį konkursą „Ilgiausias saldainių popierėlių kilimas“, kurio tikslas– ugdyti mažųjų atsakingumą gamtai, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių rinkimo problemą Lieuvoje. Neabejingi likom Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos, UAB „Atliekų tvarkymo centro“ projektui „Mes rūšiuojam“. Projekto tikslas– skatinti darželinukus, jų šeimas rūšiuoti atliekas, rinkti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų atliekas, nešalinti su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis, taip mažinant aplinkos taršą. Tikimės, kad po šios akcijos darželis bus daugiau žinomas, kaip sveikatą stiprinantis darželis, o mūsų vykdomos sveikatinimo veiklos padės bendruomenei sveikiau gyventi.