Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

2013 m. spalio 23 d. vaikų lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ ugdytiniai išsiruošė į rudens rūbą baigiantį „nusirengti“ Skaistašilio mišką. Ššššš...– miško tyloje pasigirdo šnarėjimas ir jo tankmėje pasirodė Rudenėlis su Meškute. Nešini pilnu krepšiu obuolių, kriaušių ir įvairių saldumynų, jie pasitiko atvykusius mažuosius miško svečius. Netrukus miškas suskambo nuo vaikiškų dainų, šokių, žaidimų, eilėraščių ir juoko. Miško sergėtoja Meškutė mažiesiems kodėlčiukams surengė viktoriną, pateikdama klausimus apie rudens metą, medžius, miško gėrybes, užminė daug mįslių. Jos pasiūlymas pasivaikščioti po mišką ir pagrybauti vaikų neišgąsdino. Su dideliu džiaugsmu mažieji svečiai pažiro po mišką. Po linksmybių visi susibūrė prie laužo. Vaišinosi Rudenėlio vaišėmis ir džiaugėsi smagiu laiku, praleistu su draugais. Laikas kartu prabėgo greitai, vaikai pilni įspūdžių grįžo į darželį, palikdami po mišką vaikščiojantį rudenį, krečiantį nuo šakų lietaus lašus, purtantį nuo medžių lapus, jais nuklojantį visą miško žemę.

Kaip ir kiekvienų metų pavasarį, 2013 m. gegužės 10 d. VĮ Utenos miškų urėdija organizavo miško sodinimo akciją, kurioje dalyvauja ir Utenos RAAD Utenos rajono agentūros darbuotojai. Talkininkus į tikrai nelengvą darbą– sodinti medelius, smagiomis dainelėmis palydėjo vaikų lopšelio - darželio „Šaltinėlis“ mažieji dainorėliai. „Šaltinėlio“ ugdytiniai visus maloniai nustebino, paprašę sudalyvauti judrioje „rytinėje“ mankštoje su „Piratų“ daina. Šventę vainikavo miškininkų himnas „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Po sunkių darbų, Utenos apskrities šauliai į lopšelį – darželį vaikams atvežė gardžios kareiviškos košės.

2013 m. rugsėjo 20 dieną vaikų lopšelyje– darželyje „Šaltinėlis“ buvo minima tarptautinė DIENA BE AUTOMOBILIO. Ketvirtadienį vaikai grupėse savo mintis „išsakė“ spalvotais pieštukais ant popieriaus lapo. Penktadienio rytą, į akciją „Judam, krutam, kaip kas gali“, vaikus sukvietė Meškutė (auklėtoja Jolanta) ir policininkė (auklėtoja Irma). Tą dieną vaikai į darželį skubėjo pėsčiomis, dviratukais, triratukais, paspirtukais. Šventės metu, viso darželio vaikai– tiek maži, tiek dideli, stadione važinėjosi dviratukais, paspirtukais, vežimaičiais, karučiais, pėsčiomis keliavo aplink „Šaltinėlį“ ir visi kartu šoko Pirato Flinto šokį. Minint DIENĄ BE AUTOMOBILIO, siekėme atkreipti vaikų dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei skatinti pačius prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Anksti iš ryto vyturėliai Pabėrė dainą danguje. Ji nuplaukė smagi, linksmutė Su debesėliais žaisdama… Saulėtą balandžio 10 dienos rytą, visi vaikučiai rinkosi į šventę „Paukščių balsai“. Čia jie prisiminė sugrįžusius paukštelius, pasiklausė jų čiulbėjimo, deklamavo eilėraštukus. Šventę vainikavo „Spindulėlių“, „Bitučių“ ir „Boružiukų“ grupių skambios dainos, paukščių balsų pamėgdžiojimai, kurių išmokė muzikos mokytoja Dalė Pranskūnienė. Įstaigos teritorijoje bus iškeltas inkilėlis mažiesiems giesmininkams, kurį padovanojo VĮ „Utenos miškų urėdija“ kartu su LR AM UTENOS RAAD Utenos agentūra.

Nemeskit šiukšlių kur papuola, Neterškit Žemės mylimos. Mes norime švariai gyventi- Sulaukti saulėtos dienos. Jau tapo tradicija vaikų lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ bendruomenei dalyvauti kasmet organizuojamoje įstaigos aplinkos švarinimo talkoje „DAROM“. Balandžio 30 dienos rytą, vaikai ir darbuotojai nešini grėbliais, šluotomis, šiukšlių maišais išsiskirstę būreliais, vykdė veiklą „Šaltinėlio“ teritorijoje. Savo pavyzdžiu siekėme skatinti vaikų, darbuotojų bei miesto žmonių ekologinį mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprinti bendruomenes ir jų bendradarbiavimą. Akcijos metu išvalyta visa vaikų lopšelio– darželio teritorija. Po trijų valandų darbo buvo malonu pasigrožėti sutvarkyta pavasarėjančios „Šaltinėlio“ teritorijos aplinka.

{/gallery}

2013 m. balandžio mėn. vyr auklėtoja Irma Lukoševičienė suorganizavo vaikams edukacinę veiklą „Paukštis - dangaus ir žemės tarpininkas“, kurią vedė etnomuzikologas R. Garsonas Utenos kraštotyros muziejuje. Veikloje „Spindulėlių“ ir „Žiogelių“ grupių vaikai, kartu mokėsi pažinti paukščių balsus ir juos pamėgdžioti žaidžiant, šokant, dainuojant, menant mįsles apie paukščius.

2013 m. kovo 18 dieną visoje Lietuvoje šurmuliuojant visuomeninei akcijai „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“, skirtai paukščių dienos 90-osioms metinėms ir jos iniciatoriui prof. T. Ivanauskui pagerbti, VĮ „Utenos miškų urėdija“ kartu su LR AM UTENOS RAADUtenos rajono agentūra kėlė inkilus paukščiams. Mes, Utenos lopšelio darželio „Šaltinėlis“ mažieji miško bičiuliai, kartu su Utenos miesto R. Šapokos ir saulės gimnazijų gimnazistais, talkinom keliant inkilus. Bendromis pastangomis priemiestiniame Utenos miesto Rašės miške iškėlėme 40 VĮ „Utenos miškų urėdija“ stalių pagamintų įvairių rūšių paukščiams skirtų inkilų.

 

 

2013 m. vasario 6 d. baigėsi LR AM Utenos RAAD Utenos rajono agentūros darbuotojų organizuota akcija „Pagalba miško gyvūnijai“. Akcijoje jau nebe pirmus metus mielai sudalyvavo ir mūsų lopšelio- darželio „Šaltinėlis“ vaikučiai, jų tėveliai ir darželio bendruomenė. Akcija “Pagalba miško gyvūnijai” rengiama jau daugelį metų. Mažiesiems rūpi, ar sniegingą žiemą miško gyventojams pakanka maisto, kur jie slepiasi nuo šalčio, kokio žvėrelio pėdos įspaustos sniege... Švietė džiaugsmu visų vaikų akys, jiems patiems nešant į mišką paruoštas jų vaišes miško gyvūnams. Ir ko tik vaikai nepagailėjo nuo savo stalo- morkos, bulvės, riešutai, sausainiai..... Muzikos mokytojos Dalės Pranskūnienės paruošti vaikai net su dainomis į mišką išlydėjo mažuosius miško mylėtojus. Džiaugsminga buvo išvyka vaikams į žiemos nubalintą mišką.

Gėlių pataluos
Sukam mes draugystės ratą,
Kviečiame visus, visus,
Kas tik girdi, kas tik mato,
Mažiukus ir didelius...
Šilta pavasario saulutė bei auklėtojos I. Lukoševičienė ir A. Stundžienė šiais skambiais žodžiais pakvietė įstaigos kieme žaidžiančius vaikučius, jų auklėtojas į pavasario šventę „Gėlių pataluos“. Jos metu vaikai prisiminė sėklytės ilgą kelią iki gražaus daigelio, išbandė praktinius gebėjimus. Šventę vainikavo skambios dainos, šokiai, kurių vaikus išmokė muzikos pedagogė D. Pranskūnienė. Šventė pasibaigė, bet vaikučiai su savo auklėtojomis ir toliau rūpinsis pasodintomis gėlėmis, kurių spalvų įvairovė džiugins ne tik įstaigos bendruomenės, bet ir praeivių akis...

Utenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“ įgyvendina kasmetinį įstaigos gamtosauginį projektą „Vaikai yra laimingi, galėdami pasinerti į Gamtos pasaulį...“ (projekto vadovė auklėtoja Irma Lukoševičienė). Bendradarbiaudama su Utenos aplinkos apsaugos agentūra „Šaltinėlio“ bendruomenė 2012 m. vasario 24 d. dalyvavo akcijoje „Padėkime miško gyvūnams“. Vaikai ir auklėtojos kartu su aplinkos apsaugos pareigūnais nuvežė į Degučių mišką visą savaitę rinktus pašarus. Akcijos metu vaikai daugiau sužinojo apie miško gyvūnus, jų elgseną, įgijo gamtosauginių žinių, patyrė gerų emocijų.

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.