Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

Daugelis žmonių neabejoja, jog sveikata – didžiausias žmogaus turtas. Pakankamas fizinis aktyvumas, švarus aplinkos oras – tai veiksniai, kurie būtini norint gyventi sveikai ir laimingai. Kasmet Europos judrioji savaitė skiriama vis kitai temai, susijusiai su tvariu judėjimu. Šių metų tema „Mūsų gatvės – mūsų pasirinkimas“ akcentuoja transporto poveikį gyvenimo mieste kokybei ir būtinybę atkurti pusiausvyrą tarp erdvių, skirtų automobiliams, dviratininkams ir pėstiesiems. 2014 m. rugsėjo 24 dieną vaikų lopšelyje– darželyje „Šaltinėlis“ buvo minima tarptautinė Diena be automobilio. Saulėtą trečiadienio rytą, į akciją „Mankštink kojas, kvėpuok švaresniu oru!“, vaikus kvietė policininkė – auklėtoja Irma L. ir meškutė – auklėtoja Alma S. Akcijos tikslas– raginti vaikus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, skatinti atvykimą į ugdymo įstaigą pasirinktomis aplinkos neteršiančimis transporto priemonėmis: dviratukais, paspirtukais, riedučiais ar tiesiog pėsčiomis...


 Utenos vaikų lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ ikimokyklinio ugdymo grupių „Spindulėliai“ ir „Smalsučiai“ ugdytiniai bei auklėtojos Irma Lukoševičienė ir Alma Stundžienė dalyvavo „Naisių vasara“ organizuotame konkurse-talkoje „Gražinkime Lietuvą“. Respublikinio konkurso-talkos sumanytojai ir globėjai–lietuvių liaudies dainų dainininkė Veronika Povilionienė ir kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis. Konkurso tikslas –motyvuoti vaikus būti pilietiškais, matyti ne tik savo kiemą, bet ir visą Lietuvos aplinką. Turėjo būti tvarkomos viešos erdvės, nepriklausomos mokyklai ar darželiui, o talkos procesas fotografuojamas ar filmuojamas ir nuotraukų koliažo klipas arba filmuota medžiaga talpinama internetinėje svetainėje www.youtube.com. „Gražinkime Lietuvą“. https://www.youtube.com/watch?v=xv4rxpP5jHk

Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas specialiai konkursui išleistu garsių Lietuvos dainuojamosios poezijos dainininkų kartu su vaikais atliekamų patriotinių dainų CD „Gražinkime Lietuvą“. Džiaugiamės nors ir nedideliais darbeliais galėdami prisidėti prie gimtojo krašto puoselėjimo. Tikime, kad dar vaikystėje tėviškę pradėję puošti medeliais, vaikai neniokos ir neterš gamtos, o gimtą kraštą mylės ne tik žodžiais, bet ir gerais darbais.

Darbas, draugystė su gėlėmis atskleidžia gražiausias mūsų vaikų savybes: skatina rūpintis ir jaustis atsakingais, būti kantriais, skatina kūrybiškumą, smalsumą ir domėjimąsi, nes šios gyvosios dekoracijos keičiasi kasdien. Gėlių auginimas pratina vaikus pagal jų jėgas ir sugebėjimus auginti ir prižiūrėti jas, tyrinėti, bandyti, įgyti naujų žinių. Skatina kurti grožį, ugdo kūrybiškumą, pastabumą, mąstymą. 

Stovi beržas - lieknas, išlakus, 
Per varsnas išbėgęs iš beržyno. 
Ar jis pats išėjo į laukus, 
Ar jį vėjas išnešė - kas žino... (J. Marcinkevičius)

2014 m. balandžio 23 d. VĮ Utenos miškų urėdija organizavo miško sodinimo akciją, kurioje dalyvavo ir LR AM UTENOS RAAD Utenos rajono agentūros darbuotojai. Medelius sodinti talkino vaikų lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ mažieji miško bičiuliai ir auklėtojos Irma Lukoševičienė, Alma Stundžienė bei Utenos apskrities šaulių rinktinės savanoriai. Šį kartą medeliai buvo sodinami Kuktiškių seniūnijos Aviniškio miške. Berželiais užsodinta apie 1,07 ha. VĮ Utenos miškų urėdas S. Kvedaras džiaugėsi, kad kai kuriuos medelių sodinimo mėgėjus jau regi ne pirmą kartą ir žino, jog jie sodina kokybiškai. Urėdas akcentavo, kad svarbiausia mintis ne pasodinti naują mišką, o pakviesti užsiėmusį žmogų į gamtą. Po smagaus bendro darbo visi susibūrė draugėn, vaišinosi čia pat virta kareiviška koše, visi kartu bendravo, dalijosi įspūdžiais. O svarbiausia – visi išvykdami išsivežė puikią nuotaiką.

 „Spindulėlių“ ir „Smalsučių“ grupių vaikai, tėveliai ir auklėtojos taria:
Neliūdėk, žvirbleli mielas,
Jau nešu auksinį grūdą.
Tartum saulės spindulėlį
Bersiu jį į lesyklėlę.
Pasisotinsit visi-
Bus žiemužė nebaisi.

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.