Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
Nesvarstydami - kodėl ir kam.

Jeigu šita žemė kam priklauso,

Tai pirmiausia, žinoma,vaikams.

J. Marcinkevičius

Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis. Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų.

„Šaltinėlio“ vaikučiai su mėlynais, rudais, žaliais, geltonais balionais, pasipuošę žemės spalvomis, atskubėjo į salę paminėti Žemės dienos. O čia juos pasitiko ir sveikino Saulė, Žemė ir Vanduo.

Ačiū tėveliams už lesyklas, už rūpinimąsi maistu paukšteliams visą žiemą. 

2016 m. gruodžio 9 d. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė ir pavaduotoja Rasa Kaziliūnienė išklausė 2016 m. gamtosauginių projektų rengėjų ataskaitas. Finansavimą gavo 26 paraiškų rengėjai, gamtosauginiams projektams rengti iš rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 5000 Eur. Paraiškas finansavimui gauti teikę biudžetinių įstaigų, asociacijų, viešųjų įstaigų, Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos, nevyriausybinių organizacijų, visuomeninės jaunimo organizacijų atstovai pristatė rengtas veiklas, projektus, vertino vieni kitus ir diskutavo.

Auklėtojos Jolanta Tylienė ir Irma Lukoševičienė pristatė Gamtosauginės veiklos projektą  „Vaikai yra laimingi, galėdami pasinerti į Gamtos pasaulį...“. Septyni projektai buvo apdovanoti, tarp jų ir vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis" pristatytas projektas.

Žaliąsias palanges kūrė ir ikimokyklinukai, ir įvairių klasių mokiniai iš šalies ugdymo įstaigų. Iš 780 pateiktųjų žaliųjų palangių apdovanojimui išrinkta 30, tarp jų buvo ir ikimokyklinio ugdymo grupė „Spindulėliai”.

Patys mažiausieji, padedami auklėtojų bei tėvelių, kūrė pavasarines palanges, patys gamino dekoracijas, daigino ir sodino gėles, prieskonines žoleles ir kitus augalus.

Pirmiausia buvo vertinama žaliosios palangės idėja, jos originalumas, išsamus aprašymas. Konkurso nugalėtojų laukė diplomai. … Galintys kai ką ieškoti ir surasti darželyje, galės daug ką kitaip pažinti ir pravėrę platesnius gyvenimo vartus. Užsidaryti mokymo įstaigos savotiškame programų ir mokomųjų dalykų „futliare“ yra patogu, tačiau tai – labai patogu tik pilkam pedagogui, tai labai laikina. Pradedantys nuo palangės visada išvys, jog pravėrus langus – pasaulis toks erdvus, toks nepažintas, toks kviečiantis pažinti. Tas kerintis dalykas – gamtos pasaulis.

Dalyvavome projekte „Žaliasis virusas“, kurį organizavo Vilniaus lopšelis-darželis ,,Žilvitis“ ir Lietuvos edukologijos universitetas, kuris padėjo ugdyti mūsų vaikuose žmogiškąsias vertybes: meilę žmogui ir gamtai.

https://www.youtube.com/watch?v=0xaZKNuCJPE&feature=youtu.be

Vaikai yra laimingi galėdami stebėti gamtos pasaulį...  

Inkilų kėlimo šventės jau yra tapusios smagia tradicija, pažyminčia paukščių grįžimą ir gamtos prisikėlimą po žiemos.Rūpintis mus supančia gamta - visų, ne tik miškininkų pareiga. Tad į šią veiklą aktyviai siekiama įtraukti vaikus - jaunuosius miško bičiulius. Pavasarinės inkilų kėlimo šventės, kuriose dalyvauja vaikai - savotiškas žaidimas, tačiau vaikams labai naudingas.

2016 m. sausio 29 d.vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikai vežė lauktuves miško gyventojams. Vaikai važiavo į Degučių mišką. Įrengtose šėryklose vaikai sudėjo maistą žvėreliams. Utenos agentūrosvedėjas E.Puodžiukas pasakojo vaikams apie sunkų žvėrelių gyvenimą žiemą, klausinėjo vaikų, kokius žvėrelius pažįsta. Pasiūlė visus maišelius ir dėžes surinkti ir išvežti į Utenos regiono atliekų tvarkymo centrą. Į darželį vaikai sugrįžo gerai nusiteikę, su kiškio lauktuvėm ir laimingi,  kad žvėreliams iškėlė tikrą puotą. 

Kai žemę nuklojo storas sniego patalas, vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikai nutarė padėti alkstantiems, šąlantiems paukšteliams. Vieni atnešė saulėgrąžų, kiti smulkių kruopų, treti nesūdytų lašinukų ir labai laukė, kada eisime į lauką ir pakabinsime lesyklas su vaišėmis. 

Utenos rajono agentūros darbuotojai perduoda miško gyvūnijos pagalbos prašymą, padėti miško gyvūnijai išgyventi šiuo sunkiu žiemos laiku. 
Meškutės Irma ir Jolanta, lapė Dalė,  kiškutis Ema ir peliukas Matas kvietė vaikus ir auklėtojas prisidėti prie LR AM Utenos RAAD Utenos rajono agentūros organizuojamos akcijos „Padėk miško gyvūnams“. 

Daryti gerus darbus – šlovingiausia žmogaus užduotis. (Sofoklis). Tęsiant gražią tradiciją, „Smalsučių“, „Bitučių“, „Spindulėlių“, „Boružiukų“ ikimokyklinių grupių vaikai bei priešmokyklinukai iš „Pelėdžiukų“ grupės sodino darželio teritorijoje gėles – puošė darželio aplinką. O kas gali labiau džiuginti širdį nei supantys gėlių žiedai? Kad spalvingos gėlės dar labiau glostytų širdį ir teiktų daugiau malonumo, darbininkus džiugino nuotaikinga muzika. Gėlių sodinimas virto tikra švente. 

Minėdami Pasaulinę miškų dieną, miškininkai kviečia ją įprasminti gerais darbais. Vienas jų – pasirūpinti sugrįžusiais paukščiais ir suteikti jiems naujus namus. Tęsdama žymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą bei daugiau nei prieš 90 metų jo inicijuotą Paukščių dienos paminėjimą, Generalinė miškų urėdija kartu su visomis 42 miškų urėdijomis kasmet rengia paukščių sutiktuvių šventę „Paukščiai grįžta namo“. Šventės tikslas – ugdyti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką bei skatinti gamtosauginės veiklos tęstinumą. Miškininkų pakviesti akcijoje dalyvavo ir „Spindulėlių“ bei „Smalsučių“ ikimokyklinių grupių vaikai. Krašuonos miesto parke buvo iškelta apie60 inkilų. Inkilus kėlė Aukštakalnio paradinės mokyklos moksleiviai ir jų mokytojos, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius, Utenos RAAD Utenos agentūros, VĮ Utenos miškų urėdijos darbuotojai bei „Utenio“, „Utenos dienos“, „Apskrities žinių“ korespondentai. 

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.