Žaliąsias palanges kūrė ir ikimokyklinukai, ir įvairių klasių mokiniai iš šalies ugdymo įstaigų. Iš 780 pateiktųjų žaliųjų palangių apdovanojimui išrinkta 30, tarp jų buvo ir ikimokyklinio ugdymo grupė „Spindulėliai”.

Patys mažiausieji, padedami auklėtojų bei tėvelių, kūrė pavasarines palanges, patys gamino dekoracijas, daigino ir sodino gėles, prieskonines žoleles ir kitus augalus.

Pirmiausia buvo vertinama žaliosios palangės idėja, jos originalumas, išsamus aprašymas. Konkurso nugalėtojų laukė diplomai. … Galintys kai ką ieškoti ir surasti darželyje, galės daug ką kitaip pažinti ir pravėrę platesnius gyvenimo vartus. Užsidaryti mokymo įstaigos savotiškame programų ir mokomųjų dalykų „futliare“ yra patogu, tačiau tai – labai patogu tik pilkam pedagogui, tai labai laikina. Pradedantys nuo palangės visada išvys, jog pravėrus langus – pasaulis toks erdvus, toks nepažintas, toks kviečiantis pažinti. Tas kerintis dalykas – gamtos pasaulis.