Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

 VELYKŲ MEDIS - 2013

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ bendruomenės papuoštas Velykinis Medis tesuteikia šventinę nuotaiką bei pavasarinio džiugesio akimirkas.

 


Dovanojot visi medžiui po margutį, Žalią– simbolį stiprybės, Melsvą– santaikos, ramybės, Raudoną– nuo širdies– meilės simbolį vilties, Geltoną– saulės, šilumos, O margą– gėrio, kūrybos, išminties!
2013 m. kovo 27 dieną vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ kiemą papuošė „Velykų medis“, ant kurio sukabinta 387 įvairiausiomis priemonėmis ir technikomis dekoruotų kiaušinių: apnertų vašeliu, apmegztų, apsuktų siūlais, apklijuotų karoliukais, įvairia gamtine medžiaga, kruopomis, makaronais ir saldainiais, išbraižytų ornamentais, dekoruotų karpiniais, dažytų, klijuotų, lakuotų ir visaip išmargintų. Pasitelkę išmonę ir kūrybą, vaikų lopšelio-darželio bendruomenė apie du mėnesius dekoravo įvairaus dydžio „kiaušinius“. Tiesa ta, kad „nesvarbu, kiek jums metų: jei vis dar trokštate būti kūrybingas, jumyse dar gyvena vaikas“. (Johnas Cassavetes) Tuo metu į kūrybinį procesą įsisukę pedagogai, tėvai, seneliai ir vaikai „gyveno“ šv. Velykų laukimu. Pavasarinės saulės kviečiami, įspūdingais kiaušinais nešini, kovo 27 dieną vaikai ir pedagogai susirinko į „Velykų medžio“ puošimą. Visiems buvo įdomu, kaipgi atrodys medis, papuoštas įvairiaspalviais margučiais. Po kelių valandų rezultatas visus nudžiugino ir nustebino. Kiekvieną rytą skubėdami į darželį ar pavakarę į namus, vaikai su šeimomis užsuka prie Velykų medžio pasidžiaugti savo kūriniais, pasidžiaugti įvairiaspalviais margučiais puoštu medžiu. Džiaugiamės, kad vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ kiemą papuošęs „Velykų medis“ stebina Utenos miesto gyventojus bei svečius. Projektinę veiklą inicijavo auklėtoja metodininkė Ligita Drobelienė, talkino vyr. auklėtojos Jolanta Tylienė, Irma Lukoševičienė. 

2013 m. kovo 26 d. „Šaltinėlio“ „Lašiukų“ grupės priešmokyklinukai ir auklėtoja Ligita į svečius pasikvietė Odetą Tumėnaitę– Bražėnienę – iš profesinio pašaukimo– pedagogė, iš sielos atliepimo– menininkė ir poetė, tautodailininkė, karpinių bei linoraižių ir margučių meistrė, grafikė. Pasiklausyti menininkės pasakojimo, kartu išbandyti naujų margučių marginimo būdų, su kiaušinių pilnom kraitelėm į susitikimą sugužėjo „Žiogeliai“, „Boružiukai“, „Pelėdžiukai“. Viešnia mažiesiems klausytojams pristatė neseniai išleistą knygą ,,Margučių marginimas Aukštaitijoje”,kurioje parodyti, kaip šiuo metu margučiai marginami 70 kūrėjų iš Utenos, Anykščių, Molėtų, Rokiškio, Zarasų, Ignalinos ir Ukmergės rajonų. Knyga gausiai iliustruota margučių fotografijomis, bei autorės karpiniais. Vaikams tautodailininkė parodė savo margučių kolekciją, papasakojo, kaip kiaušiniai marginami vašku, skutinėjami, puošiami džiovintais augalais, karpiniais ir įvairiausiomis medžiagomis. Pasigrožėję margučių margintojos darbais, į darbą kibome ir mes. Marginti kiaušinius bandėme „karpiniais“. Tas iš mažųjų menininkų pareikalavo nemažai kantrybės ir kruopštumo. Ne veltui sakoma „kur darbštūs delnai, ten gėrybių kalnai“. O mūsų mažųjų rankytės tikrai darbščios. Karpiniais marginti margučiai buvo gražūs ir spalvingi...

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.