Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS", J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, faks.: (8 389) 55408, tel.: (8 389) 55408
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba

 

Kūčių išvakarėse meninio ugdymo mokytoja D. Pranskūnienė, auklėtojos J. Tylienė ir J. Vilūnienė kartu su „Bitučių“ ir „Boružiukų“ grupių ugdytiniais, Utenos neįgaliųjų draugijos nariams bei Utenos Kristaus žengimo į dangų globos namų parapijietėms dovanojo daineles ir pačių darytus angeliukus. Maloniai buvo nustebinti ir sutikti gatvėje žmonės, gavę dovanų angeliukus.

Gruodžio 15 d. „Spindulėlių“, „Smalsučių“, „Bitučių“ ir „Boružiukų“ grupių ugdytiniai bei jų auklėtojos, muzikos pedagogė, lydintys asmenys buvo išvykę į Paukščių kaimą Ignalinos raj., kur vyko edukacinis užsiėmimas Gyva Kalėdų pasaka su lietuviškomis avytėmis, kailiniuotais triušiukais, prakartėle, Kalėdų seneliu...Sodybos šeimininkė sakė, kad čia galima išvysti savo laimės paukštę. Vaikai daug sužinojo apie paukščius, kepė kiaušinienę milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies. Vėliau visi sugūžėjo sušilti į trobą, kur vaišinosi, gėrė kvapnią žolelių arbatą, dainavo, deklamavo eilėraštukus ir laukė ilgai išsvajoto susitikimo su Kalėdų seneliu...Pilni įspūdžių, dalelę tos laimės vežė tėveliams, saujoje spausdami laimės paukštės plunksneles. Išvyka baigėsi, bet patirti įspūdžiai, laukimas Kalėdų nakties, dar ilgai virpins jų mažąsias širdeles, aplankys sapnuos...

,,Meškučių'' grupės vaikai Kalėdų Senelį pamatė pro langą ir pakvietė užeiti į grupę. Grupėje su juo susipažino ir vedėsi svečią į salę. Salėje jam deklamavo eilėraštukus, padedami auklėtojų ir mamyčių, šoko šokius kartu su Kalėdų Seneliu. Už eilėraštukus vaikams Senelis atsidėkojo saldainiais, už smagius linksmus šokius vaikučiams dovanojo dovanėles.

Gražų antradienio rytą į „Mūziukų“ grupę užsuko Kalėdų senelis. Pasipuošę, padedant mamytėms ir tėčiams, kartu su auklėtojomis Daiva ir Irena bei muzikos vadove Gražina, vaikučiai šoko, žaidė. Mamytės už mažuosius Kalėdų seneliui deklamavo eilėraščius. Vaikučiams patiko senelio atneštos dovanos. Po šventės tėveliai su vaikučiais bei auklėtojomis susėdo prie bendro šventinio stalo.

Neišdildomų įspūdžių patyrė priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikučiai ir juos lydėjusios mamos, kurie su Kalėdų seneliu susitiko neįprastoje aplinkoje, o Rokiškio raj. Bajorų kaimo „Lėlių namuose“. Vaikai ne tik linksminosi su Kalėdų seneliu, šoko, dainavo, deklamavo, bet ir padėjo sekti nuotaikingą „Besmegenių pasaką“. Nulipdė Besmegeniui Senę ir anūkus, atgaivino Besmegenį ir „įdėjo smegenis“, kad šis galėtų mąstyti ir kalbėti, pergudravo klastingą šarką, kuri ketino pagrobti Kalėdų senelio dovanas.

Vaikai grįžo ne tik su dovanėlėmis ir glausdami savo rankomis pasigamintą angelą sargą, bet ir emociškai praturtėję, pajutę tikrą Kalėdinės šventės džiaugsmą.

2014 m. gruodžio 18 d. Utenos apskrities policijos komisariate, vaikų lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ ritminių šokių grupė „Kikilis“ (vadovė Diana Tumėnienė) ir ikimokyklinukų ansamblis (vadovė Dalė Pranskūnienė), nuotaikingomis dainelėmis ir smagiais šokiais džiugino darbuotojus ir jų vaikučius, susirinkusius prie Kalėdinės eglutės.

 

Kas antri metai, jau tradicija tapo Utenos rajone, Užpalių LIONS klubo organizuojama „Medžio puošimo šventė“. Šios šventės rengimo tikslas – puoselėti pagarbą gamtai, skatinti dalyvių kūrybinę iniciatyvą, atkreipti visuomenės dėmesį į jų gyvenamojoje aplinkoje augančius medžius ir skatinti juos saugoti. Vaikų lopšelio- darželio „Šaltinėlis“ bendruomenė papuošė kieme augančią kriaušę. Medyje „apsigyveno“ ypatingi visų mūsų rankomis gaminti balti GERUMO angeliukai.Apžiūros komisijai vaikų padovanotas I. Šeduikienės muzikinis kūrinys „Angelo pėdutės“ (vadovė D. Pranskūnienė), paliko mūsų širdyse gėrį ir džiaugsmą.

Gruodžio 4 dieną į vaikų lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ salę sugužėjo pulkas šokėjų ir dainorėlių iš mokyklos- vaikų darželio „Varpelis“. „Varpelio“ ketvirtokai šoko liaudies ir pramoginius šokius: „Kalvelis“, „Senamiesčio polka“, „Letkis“, „Paryžiaus karnavalas“ (vadovė Roberta Macelienė), priešmokyklinukių mergaičių ansamblis atliko skambias vaikiškas daineles (vadovė Regina Nikitinienė). Mažieji žiūrovai šokėjams atsidėkojo gausiais plojimais ir maišu saldainių.

Lapkričio 19 d. Utenos kraštotyros muziejuje vyko šventė „Mažieji muzikantai– 2014", kurią organizavo vaikų lopšelis- darželis „Saulutė“. Šventėje dalyvavo ir lopšelio– darželio „Šaltinėlis“ ugdytiniai: mažųjų kvintetas (Jokūbas Šapoka, Elzė Kapčiūtė, Eva Šakalytė, Emilis Petronis, Indrė Žeimytė) pritarė linksmai polkutei „Polka" m. ir ž. R. Budinavičienės– vadovė Gražina Kapčiuvienė ir kvartetas (Laineta Jakutytė, Urtė Guigaitė, Ema Laurinavičiūtė, Emilija Vitkevičiūtė) pritarė lietuvių liaudies polkai „Delnų polka" – vadovė Dalė Pranskūnienė.

Dominyko Naumovo Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2014 m. rugsėjo 22 d. iki 2014 m. spalio 14 d. organizavo kūrybiškumo konkursą ,,Mūsų sveika puokštė“. Antrus metus šiame konkurse dalyvavo lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ auklėtojos, vaikai su tėveliais, kurdami puokštes iš vaisių, daržovių ir kitos gamtinės medžiagos. Sveikatos biuro direktorės Almos Gaidienės sudaryta komisija išrinko gražiausias puokštes, tarp kurių pakliuvo mūsų darželio ugdytinio Dominyko Naumovokartu su tėveliais sukurta puokštė RUDENĖLIO LOPŠYS“. Šis darbas pelnė konkurso komisijos apdovanojimą. Sveikiname Dominyką ir dėkojame auklėtojoms, vaikučiams, jų tėveliams už aktyvų dalyvavimą konkurse „Mūsų sveika puokštė“.

 

2014 m. lapkričio 13 d. „Smalsučių“ grupės vaikai ir direktorė dalyvavo projekto „Saugiai pereikime gatvę“ renginyje Utenos rajono savivaldybėje. Tai ilgalaikis ir tęstinis projektas, vykdomas nacionaliniu mastu. Jo tikslas – leisti vaikams saugiai pažinti juos supantį pasaulį, o tai ypač aktualu kuomet vykstama į išvykas, ekskursijas su darželio grupe.
Draudimo bendrovė „Gjensidige Baltic“padovanojo vaikamsvirvę-atšvaitą, į kurią gali įsikibti grupė vaikų. Taigi virvė-atšvaitas bus naudojama saugiam visų grupių vaikų pervedimui per judrias gatves išvykų ar ekskursijų metu.Dovanojama virvė-atšvaitas specialiai pritaikyta vaikams – spalvinga, su integruotais atšvaitais bei žaismingais elementais. Ji pagaminta iš geros kokybės medžiagos bei yra patvari, o kartu su virve auklėtoja gauna ir patogų krepšį jai nešioti.

Vaikų saugumas – svarbiausia.

 
Copyright © 2019 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates