Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

2017 m. gruodžio 28 d. vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ skambėjo dainavimo studijos „Decima“ (vadovė Gražina Kapčiuvienė) dainos. „Decima“ megaitės padovanojo vaikams ir darbuotojams Kalėdinę- muzikinę programą „Kur slepiasi Kalėdos?“

2017 m. gruodžio 27 d. rytą, po šv. Kalėdų, meninio ugdymo mokytoja Dalė Pranskūnienė su ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ vaikais lankėsi Utenos Kristaus žengimo į dangų globos namuose. Jau penktus metus čia gyvenančiom  močiutėms  bei dirbančiam personalui, MES dovanojom daineles, eilėraščius ir savo nuoširdžias, vaikiškas  šypsenas...

2017 m. gruodžio 20 d. pavakary vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“, gražaus laukimo laike įsiklausyti į save ir išgirsti kitus, susibūrėme Advento vakaronėje. Į darželio salę rinkosi folkloro ansamblio vaikai, jų tėveliai ir seneliai. Vakaronėje prisiminę senolių tradicijas, papročius, susikaupimą ir dėmesį vienas kitam praleidome ramų ir šiltą vakarą. Kartu dainavome advento dainas, ėjome ratelius, žaidėme žaidimus.

2017 m. lapkričio 16 d. vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“ paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Priešmokyklinio ugdymo grupių „Pelėdžiukai“ ir „Lašiukai“ ugdytiniai aiškinosi tolerancijos žodžio reikšmę, diskutavo apie žmonių skirtybes ir panašumus, skaičiavo savo gerus poelgius. 
Buvo surengta paroda. Šių metų Tolerancijos dienos paminėjimo simbolis - rankos. Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.
Naudojant šį simbolį iš įvairiausių medžiagų vaikai, padedami tėvelių, pedagogų kūrė įvairiausias kompozicijas. „Aitvarai“ gerumo rankų girlianda apvijo Lietuvą, „Spindulėliai“ sušvito rankelių saulytėmis, „Boružiukai“ mylinčiomis rankomis suvienijo pasaulį, „Mūziukai“ angelo sparnus sutapatino su gerus darbus kuriančiomis rankomis.
Dėkojame visai bendruomenei už kūrybiškumą, originalias idėjas, už gražius ir šiltus sveikinimus.

 

2017 m. lapkričio 13 d. vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ svečiavosi pasakų kūrėja Indrė Gaskaitė, kuri nuo vaikystės turi regos negalią. „Pelėdžiukų“, „Boružiukų“, „Bitučių“ ir „Spindulėlių“ grupių vaikams ir pedagogams Indrė skaitė savo kūrybos pasaką, po to susipažindino su Brailio raštu, praktiškai išbandė Brailio rašto mašinėlę, lentelę su grifeliu. Vaikai susipažino su kalbančiu termometru, baltąja lazdele ir Brailio rašto knygomis. Smagiausia buvo visiškoje tyloje išbandyti kalbantį spalvų detektorių.

Pabendravę su Indre Gaskaite vaikai suprato, kad žmonės su regos negalia yra tokie pat kaip visi – mylintys ir trokštantys būti mylimi, pilni vilčių ir svajonių...

2017 m. spalio 20 d., jau vienuoliktą kartą Utenoje, vyko Dievo Apvaizdos parapijos ir mokyklos-vaikų darželio „Varpelis“ organizuotas vaikų bei jaunimo festivalis „Giesmių giesmelė – 2017“. Renginio tikslas– ugdyti religinės muzikos meną bei kūrybos poreikį, puoselėti ir plėsti krikščioniškojo giedojimo tradicijas. Šis renginys buvo skirtas Teofilio Matulaičio metams. Vyko koncertas, kurio metu buvo atliekamos giesmės pagal amžiaus grupes. Ikimokyklinukai atliko tris giesmes: „Marija, Marija, Šiluvos mergele“, „Baltas angelėlis“ ir  bendrą pradžios giesmę – „Ateik, dvasia šventoji“. Festivalyje dalyvavo ir vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ugdytinės. Priešmokyklinės grupės „Lašiukai“ dainininkės: Elzė, Viltė, Eva, Indrė ir ikimokyklinės grupės „Bitutės“ solistės Mėta ir Gustė. Festivalio dalyviams buvo įteiktos saldžios dovanėlės.

2017 m. spalio 18 d.,vaikų lopšelyje-darželyje „Voveraitė“, vyko  muzikos šventė „Auksinis rudenėlis“. Šventėje dalyvavo ir vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ mergaičių kvintetas: priešmokyklinės grupės „Lašiukai“ dainininkės: Elzė, Viltė, Eva, Indrė  ir ikimokyklinės grupės „Bitutės“ dainininkė Mėta. Dainininkės atliko nuotaikingą Ingos Šeduikienės dainelę „Voverytės grybai“. Mergaites šventei ruošė muzikos mokytojos Gražina Kapčiuvienė ir Dalė Pranskūnienė.

2017 spalio 16 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje startavo  Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbti komandoje.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėjedalyvavo ir šauniai pasirodė vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ priešmokyklinukų  komanda, vadovaujama priešmokyklinio ugdymo pedagogės Danutės Andrijauskienės ir Utenos rajono visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Sigitos Vedrickienės. Nuotaikingai ir žaismingai  pristatę vitaminus bei energingai pasimankštinę, „Pelėdžiukai“ greitai ir sklandžiai atliko visas teorines, su sveika gyvensena susijusias užduotis, stiprūs ir vikrūs buvo sportinėse rungtyse. Džiugu, kad pralaimėjusių šiame konkurse nebuvo. Visi dalyviai gavo atminimo  dovanėles, geros nuotaikos dozę, pasitikrino žinias bei  kažką naujo sužinojo apie mūsų visų branginamą sveikatą.

2017 m. rugsėjo 20 d. vaikų lopšelio–darželio „Šaltinėlis“ kieme vyko ankstyvojo amžiaus vaikų sveikatinimo šventė - „PO ŽINGSNELĮ Į SPORTO ŠALĮ. Smagiai  nusiteikę, ankstyvojo amžiaus grupių: „Meškučiai“, „Čiauškučiai“, „Mūziukai“ ir „Smalsučiai“ vaikučiai ir jų tėveliai, susirinko į lauke vykusią šeimų sporto šventę. Kartu prie mažųjų prisijungė „Aitvarų“ bei „Žiogelių“ ikimokyklinių grupių vaikučiai bei jų tėveliai. Visi sportuodami, žaisdami judrius žaidimus, pažymėjome Tarptautinę Judumo savaitę.

Maži ir dideli, smagūs, linksmi bei sportiškai apsirengę, sugužėjo į kieme auklėtojų įrengtą „Sporto pramogų aikštelę“. Šventė prasidėjo skambant nuotaikingoms dainelėms apie sportuojančius draugus - „Draugystės“ daina bei mankštintis padėjo „Piratų mankšta“. Vaikai kartu su tėveliais bei auklėtojomis sportavo, dainavo, žaidė,  pramogavo: mėtė kamuolius ir maišelius į lankus bei pingviną. Žaisdami rūšiavo spalvotus kamuoliukus, lenktyniavo dviratukais bei mašinėlėmis, nešdami lazdas kartu su tėveliais, įveikdami kliūčių ruožą. Pramogavo šokinėdami ant batuto. 

Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti „barankų“ medaliais, ragavo morkų pyrago, vaišinosi kriaušėmis, obuoliais, morkomis.

Utenos miesto 756-ąjam gimtadieniui, vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ bendruomenė „nuaudė“ įvairiaspalvę tautinę juostą.

Kad vasaros rytas greičiau prabėgtų (Savas sporto klubo, Kangoo ir Jumps instruktorėRenata Banevičienė) „Spindulėlių“ , „Bitučių“, „Boružiukų“ grupės vaikams veda Jogos ir Zumbos užsiėmimus lauke.

Antradieniais ir ketvirtadieniais vaikučiai dalyvauja Jogos ir Zumbos užsiėmimuose,kurie vyksta darželio salėje.

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ bendruomenė dalyvauja Utenos rajono savivaldybės gamtosauginės veiklos projekte „Vabzdžių viešbučiai ekosistemos palaikymui“. Darželio teritorijoje įkurtas vabzdžių viešbutis, kuris padės vaikams susipažinti su vabzdžių įvairove, jų gyvenimu ir svarba. 

„Ne šventieji puodus lipdo" - nusprendė vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis"  pedagogės. Susirinkusios gražią dienos  popietę, iš durpių ir cemento ėmė ir nulipdė dailius, originalius vazonus, kurie papuošė darželio teritoriją.

2017 m. gegužės 18 d. Utenos daugiafunkcio sporto centre vyko renginys „Pažintis su oranžiniu kamuoliu“, kuriame dalyvavo vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ priešmokyklinukai. Renginyje vaikai buvo supažindinti su pagrindiniais krepšinio elementais, žaidė judriąsias estafetes. Įveikus visas užduotis ir rungtis, smagu buvo gauti saldžias prisiminimo dovanėles.

2017 m. gegužės 17 dieną vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ vyko rajoninė dainos ir šokio šventė  „Polka tinka kiekvienam...", subūrusi į šokio sūkurį ir įtraukusi tiek mažus, tiek didelius darželio bendruomenės narius bei svečius, atvykusius iš kitų ugdymo įstaigų ir Utenos rajono neįgaliųjų draugijos.

„Sveiki gyvi sveteliai, mūsų mylimieji...“,– visus susirinkusius sveikino vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ etnografinis ansamblis.

Svečių sugužėjo tikrai nemažai: Utenos vaikų lopšelių- darželių „Gandrelis“ (meninio ugdymo mokytoja  Elena Zabukienė),  „Voveraitė“ (meninio ugdymo mokytoja Jolanta Patalauskienė), „Pasaka“ (meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petravičienė), „Saulutė“ (meninio ugdymo mokytojos Asta Straižienė ir LaisvidaPakenienė), Utenos vaikų mokyklos- darželio „Eglutė“ (meninio ugdymo mokytoja Danutė Mačiulienė)  auklėtiniai ir Utenos rajono neįgaliųjų draugijos kapela.

Į šokio ratą kvietė renginio vedėjai Jolanta Tylienė ir Irma Lukoševičienė, bei meninio ugdymo mokytojos Dalė Pranskūnienė irGražina Kapčiuvienė. Linksmi ir gerai nusiteikę, griežiant Utenos neįgaliųjų draugijos kapelos muzikantams, ikimokyklinukai dovanojo daug nuotaikingų lietuvių liaudies dainelių, šokių ir žaidimų – ratelių, o žiūrovai iš visos širdies pritarė atliekamoms dainelėms, palaikė juos plodami ir trepsėdami.Pasibaigus šventei visi skirstėsi  kupini gerų emocijų.

Gegužės 5 – oji Pasaulinė rankų higienos diena. Šiai dienai paminėti vaikų lopšelyje-darželyje„Šaltinėlis“ 2017 m. gegužės 2 d. birželio 1 d. organizuojama vaikų ir tėvų piešinių paroda „Švarios rankytės“. Parodos tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą. Visi norintieji galėjo piešti, kurti įvairius piešinius kartu su tėveliais arba vieni. Dalyvavusiems buvo įteiktos dovanėlės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ingrida.

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.