Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

Gruodžio mėn. viduryje vaikų lopšelio-darželio kieme esanti eglutė pasipuošė ypatingais žaislais. Edukacinę veiklą „Pasidaryk pats: Kalėdinės eglutės žaislai iš šieno“ organizavo mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Ligita Drobelė ir Aldona Vilčinskienė. Kalėdinius žaislus gamino visų grupių mokytojos, tėveliai, talkino vaikai.

Kalėdinės šventės prasidėjo eglutės puošimu, linksmais rateliais ir žaidimais bei Kalėdų senelio pasveikinimu prie gražiosios eglutės.

Ikimokyklinio ugdymo „Meškučiai“ ir „Bitutės“ grupių vaikučiai Utenos kultūros centre žiūrėjo spektaklį „Batuota katė“, po spektaklio susitiko su Kalėdų seneliu ir kitais pasakų gyventojais.

Kalėdų senelis  su priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukai“ ir „Lašiukai“, ikimokyklinio ugdymo „Aitvarai“ ir „Žiogeliai“ grupių ugdytiniais susitiko Panevėžio lėlių vežimo teatre, kur vaikai gėrėjosi žymaus danų pasakų kūrėjo H. K. Anderseno istorija, nukėlusia į nepaprastą, kupiną svajonių, abejonių ir stebuklų pasaulį – spektakliu „Mergaitė su degtukais“. 

Džiugių akimirkų netrūko ir įstaigos darbuotojams.

Prieš didžiąsias Kalėdų šventes  ikimokyklinio ugdymo „Aitvarai“, „Žiogeliai“, „Smalsučiai“ grupių vaikai ir meninio ugdymo mokytoja Dalė Pranskūnienė, lankėsi Utenos Kristaus žengimo į dangų globos namuose ir ten gyvenančioms močiutėms bei dirbančiam personalui dovanojo daineles, eilėraščius ir savo nuoširdžias, vaikiškas šypsenas.

Gruodžio mėn. grupėse vyko pokalbiai ir piešinių konkursai  korupcijos prevencijos tema „Tikroji draugystė“. Mūsų įstaigos ugdytiniai sako - koks tu bebūtum išskirtinis - aš tave myliu!

Tamsėjančiu metų laiku atšvaitų segėjimas, nešiojimas tampa vis didesne aktualija. Ypatingai svarbus uždavinys – įpratinti mažuosius šalies gyventojus prisijaukinti atšvaitus, kurie taptų geriausiais jų draugais kelyje. Lapkričio 20-osios rytas mūsų darželyje prasidėjo neįprastai – socialinė pedagogė Sandra Akavitienė, pasitikdama vaikučius, dovanojo po atšvaitą, paaiškino, kam jis reikalingas ir kaip jį nešioti. Akcijoje „Būk matomas ir saugus kelyje“ dalyvavusiems priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniams saugaus eismo taisykles priminė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos komunikacijos vadybininkė Sandra Dindaitė. Būk matomas ir saugus kelyje!

 

Lapkričio 6 d. Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikučiai, tėveliai bei pedagogės dalyvavo pyragų dienoje - tęstinėje akcijoje „Pyragas mūsų geriausiems draugams“, kurios metu iš suneštų produktų pagamino (sukonstravo) pyragą Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos globotiniams.

Vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ veikia ugdytinių šeimų nuotraukų paroda „Aktyvios atostogos“, kuriose užfiksuotos nepakartojamos atostogų akimirkos. Vaikų emocijos ir šypsenos nuotraukose byloja, kad aktyviai veikdami kartu su tėvais vaikai išgyveno didelį džiaugsmą. 

Ačiū tėvams už aktyvų dalyvavimą.

Spalio 09 d. vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ pedagogės ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės ugdytinius pakvietė degustuoti vaisių ir daržovių sulčių. Meninio ugdymo mokytoja Dalė kartu su „Bitučių“ ir „Varniukų“ grupės vaikais išbandė iš antrinių žaliavų pagamintus muzikos instrumentus: visi kartu grojo, šoko ir dainavo linksmas daineles. Buvo linksma ir skani šventė. 

Spalio 4 dieną vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vaikai paminėjo pasaulinę gyvūnų globos dieną. Jos tikslas – pasidžiaugti ir kartu prisiminti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai. Šią dieną minėdami raginome ne tik džiaugtis augintiniais, bet ir mylėti bei rūpintis.

Spalio 1 dieną vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ugdytiniai persikėlė į garsų ir muzikos pasaulį. Darželio kieme vaikai grojo pačių pasigamintais muzikos instrumentais iš antrinių žaliavų. Grojimas orkestre, skambant Neringos Lapinskienės „Liaudiškai pynei“, suteikė daug gerų emocijų ir žinojimo, kad kartono, plastmasės pakuotės ir skardinės gali virsti muzikos instrumentais. Ačiū tėveliams, įdėjusiems daug darbo, kad ritminiai instrumentai būtų spalvingi ir gražiai skambėtų.

Rugsėjo 27 d. priešmokyklinio ugdymo grupės „Lašiukai“ ugdytiniai lankėsi Utenos daugiafunkciame sporto centre, dalyvavo sporto fiestoje. Vaikai susipažino su įvairiomis sporto šakomis, darė smagią mankštą, dalyvavo daug jėgų ir dėmesio koncentracijos reikalaujančiose rungtyse. Išvargę, bet laimingi, grįžo ne tik su šypsenomis, bet ir pilnais krepšiais dovanų.

Rugsėjo 20 d. priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lankėsi žirgyne. Jie pamatė 6 veislių ristūnus ir ponius, mokėsi prižiūrėti arklius, patyrė daug džiaugsmo važinėdami karieta ir jodami ant arklio.

Ruduo turtingas įvairiausiomis spalvomis, dosnus sodo  ir daržo gėrybėmis. Pasitelkus fantaziją galima sukurti nuostabių kūrinių. Rugsėjo 24 d. priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupės ugdytiniai kartu su meninio ugdymo (dailės) mokytoju Laimonu Šmergeliu ir mokytoja, dirbančia pagal priešmokyklinio ugdymo programą, Inga Karaliūniene eksperimentavo su gamtine medžiaga, kūrė rudenišką mandalą. Ikimokyklinio ugdymo grupių „Aitvarai“, „Žiogeliai“. „Spindulėliai“ ir „Smalsučiai“ ugdytiniai kūrė bendrą  mandalą. Mandalų nuotraukos dalyvaus vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ organizuojamame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Rudens mandala“.

2019 m. Europos judumo savaitės šūkis: „Žingsniuokime kartu!“. Šių metų tema „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“ akcentuoja ir atkreipia dėmesį į ėjimą pėsčiomis kaip susisiekimo rūšį, kuri dažnai yra nepakankamai vertinama. „Šaltinėlio“ bendruomenė pasirinko ėjimą pėsčiomis.

Gegužės 31 d. vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ kieme vyko mažųjų šventė „Greitesni už vėją!“. Smagiai ir vasariškai nusiteikę ankstyvojo amžiaus vaikučiai iš grupių „Meškučiai“, „Čiauškučiai“, „Mūziukai“ bei jų tėveliai, susirinko į spalvingą šventę. Šventė prasidėjo skambant nuotaikingai muzikai, vaikai kartu su tėveliais bei mokytojomis sportavo, dainavo, šoko ir pramogavo.

Šventę iniciavo mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Audrė Rimkevičienė ir Regina Baškevičienė.  Ačiū meninio ugdymo mokytojai Dalei Pranskūnienei už muzikinę nuotaiką.

Gegužės 17 d. vaikų lopšelio- darželio „Šaltinėlis“ mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Janina Vilūnienė ir Jolanta Tylienė pakvietė mokyklos bendruomenę į gamtą. Išvykos vietą grupės pasirinko pačios. Gavę užduotis, visi iškeliavo. Iškylaudami gamtoje stebėjo, tyrinėjo, eksperimentavo, aktyviai pramogavo. „Draugaujant“ su gamta, atsiranda galimybė pasijusti jos dalimi, ir save, ir gamtą pajusti visais pojūčiais. Sugrįžę dalinosi gražiomis akimirkomis. Darželį papuošė savo kūrybiniais darbeliais.

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.