Lapkričio mėnesį vykdėme projektą „Gyvūnai šalia mūsų“, kuris buvo skirtas Gyvūnų gerovės metams paminėti.
Projekto akcijoje „Pyragas mūsų geriausiems draugams“ dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: rinko dovanas, kurios buvo skirtos augintiniams. Iš suneštų produktų konstravome pyragą ir padovanojome Utenos rajono gyvūnų globos augintiniams.

Kiekvienoje grupėje vyko diskusijos, pokalbiai tema - „Gyvūnai šalia mūsų“, jų tikslas ugdyti pagarbą gyvūnams ir gamtai. Pokalbiai apie gyvūnus sužadino svajones, fantazijas, todėl vaikai, padedant meninio ugdymo mokytojui ir grupių mokytojoms, piešė „Svajonių augintinį“ pasirinkta technika.

Su mūsų mokyklos bendruomenės augintiniais nuotraukose susipažinome virtualioje parodoje „Mano šeimos augintinis“ .

Projekto „Gyvūnai šalia mūsų“ organizatoriai: mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Daiva Laurinavičienė, Irma Lukoševičienė, Donata Zajančkauskienė, meninio ugdymo mokytojas, dirbantis pagal ikimokyklinio/priešmokyklinio programas, Laimonas Šmergelis.

Spalio 24 - 28 dienomis mūsų darželyje buvo vykdomas respublikinis projektas - klimato kaitos savaitė „Atrask iš naujo“, kurio tikslas – plėsti žinias apie šiuolaikinius ekologinius iššūkius ir įgalinti save pokyčiams bendruomeniškai kurti kūrybinius darbelius iš antrinių žaliavų.

Projekte dalyvavo visa darželio bendruomenė: rinko antrines žaliavas, kūrė ir gamino iš jų darbelius. Projekto veiklas organizavo mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programas, Rasa Karalienė ir Sandra Akavitienė, darbelius kurti padėjo meninio ugdymo mokytojas Laimonas Šmergelis.

Šiuo metu darželio vidaus erdvėse veikia kūrybinių darbelių, pagamintų iš antrinių žaliavų, paroda.

Nuoširdžiai dėkojame vaikučių šeimoms, mokytojams, darbuotojams už aktyvų dalyvavimą projekte ir kviečiame į parodą.

Liepos 1 d. Dauniškio ežero parke, smagiai šurmuliavo Utenos vaikų lopšelių-darželių „Gandrelis“ ir „Šaltinėlis“ vaikai. Visi kartu dalyvavo rajoniniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Pievom kvepianti vaikystė“.

Pušų pavėsyje vaikai atliko linksmus jogos pratimus, piešė klausydamiesi muzikos, visus apjungė nuotaikingas šokis „Laikrodukas“. Bendrystė suteikė daug džiugių emocijų.

Rugsėjo 16-22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė, kurios tikslas – inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą, kviesti žmones išbandyti įvairius judumo sprendimus: naudoti nekenksmingas transporto priemones, važiuoti dviračiu ar viešuoju transportu, eiti pėsčiomis. Šių metų tema – judėk laisviau.

Judumo savaitės veiklų organizatorės: socialinė pedagogė Sandra Levčenkienė bei mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Sandra Akavitienė.

Rugsėjo 16 d. - judumo savaitės atidarymas, roboto Beimakso pasveikinimas, visuotinė mankšta lauke skambant muzikai kartu su robotu Beimaksu. Mankštą vedė mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Rasa Karalienė.

Rugsėjo 19 d. - bėgimo lauke (palaikome iniciatyvą judėti ir būti aktyviems) ir traukinuko diena.

Rugsėjo 20 d. -judriųjų žaidimų diena. Priešmokyklinio ugdymo „Pėlėdžiukai“ ir „Lašiukai“ grupių vaikai sportavo mūsų partnerių - asociacijos ERELGYMAS - sporto klube, ikimokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai mūsų įstaigos aplinkoje žaidė judriuosius žaidimus, naudodami krepšinio ir futbolo elementus.

Rugsėjo 21 d. - šokių diena. Nuotaikingų šokių maratoną organizavo meninio ugdymo mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, Dalė Pranskūnienė. Kartu su visais šoko kiškis ir robotas Beimaksas.

Rugsėjo 22 d. - diena be automobilio ir futboliuko diena. Vaikai su tėveliais stengėsi į darželį ateiti pėsti.

Kartu su Utenos „Utenio“ futbolo klubo treneriais treniravosi, mokėsi futbolo elementų.

Birželio 1-ąją aktyviai ir smagiai paminėjome Tarptautinė vaikų gynimo dieną. Šventė vyko darželio kiemelyje, todėl apie 200 dalyvavusių vaikučių, tėvelių, darbuotojų jautėsi puikiai.
Renginys prasidėjo baigiamąja projekto „Aš galiu!“ veikla - vaikai darželyje ir namuose kartu su savo šeimomis visą gegužę dekoravo akmenukus norimais būdais, o šiandien darželio kieme sukūrė bendrą kompoziciją - širdelę. Draugiškai sustoję į spalvingą traukinuką, visi vienas paskui kitą šokio ritmu žingsniavome aplink akmenukų širdelę ir darželio teritorija. Šventė baigėsi flachmob'u pagal dainą „Dinamitas“, kurį šokti jaunesniuosius draugus išmokė priešmokyklinių grupių vaikai.