Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės ugdytiniai kartu su meninio ugdymo mokytoja, dirbančia pagal ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo programas, Dale Pranskūniene, dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinio edukacinio jaunųjų talentų festivalyje „Mažieji čiurlioniukai“ – „Kalėdų belaukiant“. Projektas skirtas klasikinės muzikos ir dailės žanro puoselėjimui, jo tikslas – puoselėti prigimtinį vaiko kūrybiškumą, ugdyti emocingą, norinčią ir gebančią kūrybiškai išreikšti save meninėje veikloje, asmenybę.

Nufilmuotą pasirodymą galima pažiūrėti čia >>>

Ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ ir „Spindulėlių“ grupių vaikai kartu su tėveliais iš moliūgų gamino žibintus ir darželio teritorijoje įžiebė šviesos kelią . Šviesos keliu vaikų emocijas palydėjo dainos, šokiai, įvairūs žaidimai ir pačių keptas moliūgų pyragas.

Mūsų darželio ugdytiniai dalyvavo respublikiniame projekte „Muzikos takeliu 2020“. Padedami meninio ugdymo mokytojų Dalės Pranskūnienės ir Gražinos Kapčiuvienės, vaikai muzikos takeliu keliavo dainuodami, šokdami, grodami, klausydami, piešdami, o visa tai atliko su didele meile MUZIKAI ! Muzika grupėse skambėjo nuo pat ryto, o vėliau persikėlė į darželio kiemą, kur kelionė muzikos takeliu tęsėsi. Kalbėjo apie įvairius muzikos stilius, nepamiršo ir džiazo – kas gi nemėgsta improvizuoti? Į džiazo garsų pasaulį nukėlė spiričiuelis, kurį 1938 m. išpopuliarino Louis Armstrongas, o skambančiai muzikai vaikai pritarė toniniais varpeliais. Muzikai abejingų nebuvo, nes kartu su muzika skriejo ir pačios geriausios emocijos...

Rudenį saulė pateka vėlai, leidžiasi anksti, o šviesus paros metas vis trumpėja. Neatsitiktinai lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ spalio 22 dieną vyko akcija „Esu matomas kelyje“ – socialinė pedagogė Sandra Levčenkienė ir sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą įstaigoje, Aušra Bešienė, pasitikdamos vaikučius, dovanojo po atšvaitą, paaiškino, kam jis reikalingas ir kaip jį nešioti. Šis paprastas atributas gali išgelbėti ne vieną gyvybę. Būk matomas ir saugus kelyje!

Rudenėlio spalvos nušvito mūsų darželio kieme. Ikimokyklinio ugdymo „Bitutės“, „Spindulėliai“, „Meškučiai“ grupių bei priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukai“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis, padedant meninio ugdymo mokytojui Laimonui Šmergeliui, iš rudens gėrybių sukūrė mandalą.

Europos judumo savaitės 2020 m. tema „Judėjimas - be jokios taršos!“. Ikimokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ ugdytiniai ta proga sukūrė plakatą. Judumo veiklose visi vaikai buvo skatinami daugiau judėti.

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ ugdytiniai lankėsi prie Utenos kultūros centro esančioje Laimės saloje, susitiko su kapitonu Laimiu, kartu žaidė, linksminosi, pramogavo.

2020-ųjų vasara Utenos vaikų kopšelio-darželio „Šaltinėlis“ bendruomenei ypatinga: vyksta pastato modernizavimo ir renovacijos darbai, todėl dalis vaikučių grupių perkeltos į kitas Utenos miesto ugdymo įstaigas. 

Vaikų lopšelyje-darželyje „Gandrelis“ ugdomi vaikučiai paminėjo Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną: patys pasidarė karūnas, jomis pasipuošę statė smėlio pilis.

Vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ ugdomų vaikučių grupė ir aplinka pražydo įvairiaspalviais vasaros žiedais, vaikai gamino drugelius. Ačiū mamytėms už gėles, už pagalbą ir dalyvavimą veiklose!

Mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“ ugdomi vaikai džiaugėsi šilta diena, aplinką papuošė iš gamtinės medžiagos padarytais vitražais.

Mokykloje-vaikų darželyje „Eglutė“ ugdomiems vaikams labiau patinka judrios veiklos bei įvairūs eksperimentavimai.

Geriausias būdas prisiminti gerus darbus — juos kartoti. E. Bekonas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, jungdamasis prie „Vaikų linijos“ inicijuoto Sąmoningumo didinimo mėnesio „Be patyčių“ 2020, trečius metus iš eilės kovo mėnesį mokyklas ir darželius kvietė dalyvauti socialinėje akcijoje „Užkrėsk gerumu“ daryti gerus darbus šalia esantiems.
Prie „Užkrėsk gerumu“ prisijungė Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ bendruomenė.

• Ikimokyklinio ugdymo grupė „Smalsučiai“ vykdė tęstines projektines veiklas „Mums gera kartu“ ir „Darželyje draugauja maži ir dideli“. Prie grupėje vykstančių veiklų noriai prisidėjo ir ugdytinių tėvai. Vienas nuo kito užsikrėtę gerumu, noru pradžiuginti vaikus, kad jiems būtų smagiau ir paprasčiau pažinti raideles, namuose pasiuvo savo vaiko vardo pirmąją raidelę.

• Prie mūsų gerumo akcijos prisijungė ir Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, kurios erdvėje „Pasakų ložė“, eksponuojama šių raidžių paroda „Mažųjų ABC“.

• „Smalsučiai“ grupės ugdytiniai, kartu su mokytojomis Dale ir Alma, aplankė jaunesniuosius draugus „Čiauškučius“. Juos pradžiugino skambiomis dainomis, žaidimais.

• „Smalsučių“, „Žiogelių“ ir „Aitvarų“ grupių ugdytiniai, kartu su meninio ugdymo mokytoja Dale, svečiavosi Utenos rajono neįgaliųjų draugijoje. Ten visi kartu koncertavo, pritariant kapelos muzikantams.

Tikėkime, kad gerumas, abejingumą ir pyktį gali perkeisti į norą kurti, dalintis, padėti, draugauti.

Apie mūsų dalyvavimą akcijoje rašoma LVJC Facebook paskyroje.

Kovo 11 - ąją - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį - paminėjome šventiškai pasipuošę ir smagiai nusiteikę. 

Ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai kovo 10-tą dieną dalyvavo viktorinoje „Ar jūs žinote, ar ne, ką vadinam gimtine“, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 mečiui paminėti. Adrija su Evija padeklamavo eilėraštuką „Dovana Lietuvai“.

Kovo mėn. A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos erdvėje „Pasakų ložė“ (Maironio g. 12, Utena) veikia lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ ikimokyklinio ugdymo „Smalsučių“ grupės darbų paroda „Mažųjų ABC“. Kviečiame apsilankyti!

Ikimokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupės ugdytiniams patinka kurti įvairius statinius, todėl mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Audrė Rimkevičienė pakvietė tėvelius pamokyti inžinerijos pradmenų. Tėveliai prisiminė, o vaikai tobulino įgūdžius statydami, derindami konstrukcijas, eksperimentuodami. Visi džiaugėsi puikiu rezultatu ir šiltu bendravimu.

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės ugdytiniai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų projekte „Pasipuošiu aš ir tu, šoksim Lietuvai kartu“. 
Projekto tikslas – skatinti vaikus laisvai, kūrybiškai ir išradingai pasitikti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį ugdant vaikų meninę kompetenciją ir pilietiškumą.
Uždaviniai:
Skatinti vaikus savo šiltus jausmus Lietuvai pateikti kūrybiškai ir išradingai.
Supažindinti vaikus su įvairiomis papuošalų kūrimo technikomis.
Patirti kūrimo ir savo kūrinių pristatymo džiaugsmą.
Aktyvinti vaikų, tėvų ir pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.

Vaikai kartu su pedagogais ir tėveliais kūrė įvairius papuošalus (lankelius, sages, kaklaraiščius, juostas, apyrankes, riešines ir kt.), naudodami norimą papuošalų kūrimo techniką. Papuošalai buvo gaminami pasitelkiant Lietuvos trispalvės spalvas: geltona, žalia, raudona. Pasipuošę savo kurtais papuošalais, šoko improvizuotą šokį, naudodami lietuvišką muziką. Šokį sukūrė meninio ugdymo mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Dalė Pranskūnienė.

Vasario 26 d. Utenos vaikų lopšelyje–darželyje „Želmenėlis“ vyko respublikinė vaikų, lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų, šventė „ČIRVIRVYRAS“. Mūsų darželio ikimokyklinio ugdymo „Smalsučių“ grupės ugdytinė Simona Siniauskaitė dalyvavo šventėje ir atliko lietuvių liaudies dainą „Tekėja saulala“. Mažąją dainininkę šventei parengė meninio ugdymo mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Dalė Pranskūnienė.

 

Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Ir žiema pabėgo.

Ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai vasario 25 d. dalyvavo „Pavasario šauktuvėse“, vykusiose Dauniškio gimnazijos stadione.

Vasario 24 d. priešmokyklinio ugdymo grupių „Lašiukai“ ir „Pelėdžiukai“ vaikai lankėsi Utenos Vyturių progimnazijoje vykusioje priešmokyklinių grupių šventėje "Spalvota vaikystė". Ugdytiniai susipažino su būsimais mokytojais, mokyklos erdvėmis, atliko smagius bandymus, eksperimentus, dalyvavo linksmosiose estafetėse. Šventę vainikavo kiekvienos ugdymo įstaigos dalyvių programėlė ir bendra diskoteka. 

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.