Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS"

J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena.
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, tel.: (8 389) 55408.
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba.

 

Ankstyvojo amžiaus grupių „Smalsučiai“, „Čiauškučiai“, „Žiogeliai“ ir „Mūziukai“ mokytojos kasdien inicijuoja vaikų fizinį aktyvumą, nes judėjimas yra vienas iš prigimtinių vaiko poreikių.
Gegužės 26 d. vyko mažųjų sportinio projekto „Mes vijurkai“ baigiamasis sportinis renginys. Skambant nuotaikingai muzikai vaikai visi kartu sportavo, dainavo ir pramogavo, įgijo įvairios fizinės veiklos patirties.

Visi norime turėti gražius, baltus, sveikus dantis. Gražios šypsenos paslaptis – tai tinkama dantukų priežiūra nuo pat jų vystymosi pradžios. 2,5-3 metų vaikas jau turi pilnai susiformavusi pieninį sukandimą, t.y. 20 pieninių dantukų. Tokio amžiaus vaikai jau bando patys valyti dantukus, tačiau nereikėtų pamiršti, kad iki 6-7 metų dantukus turi valyti tėveliai. Jiems valyti vaiko dantis rekomenduojama 2-3 kartus per dieną ir apie 2-3 minutes. 5-7 metų pradeda dygti pirmieji nuolatiniai dantys. Dantys dygsta beveik metus, o šaknys formuojasi dar ilgiau (šaknys baigia augti vidutiniškai per 2-3 metus nuo danties dygimo pradžios). Dygstantys dantukai dar nepilnai mineralizuoti, nesusiformavę, todėl labai lengvai pažeidžiami. Jeigu nuo pat vaikystės tinkamai prižiūrėsite vaiko dantukus, įdiegsite taisyklingus burnos ertmės valymo įgūdžius, reguliariai lankysitės pas gydytoja odontologą, tai Jūsų vaikas ne tik mokės gerai juos išsivalyti, bet ir ilgai džiaugsis gražia šypsena.

Vasario mėnesį priešmokyklinio ugdymo grupių „Lašiukai“, „Pelėdžiukai“ ir ikimokyklinio ugdymo grupės „Spindulėliai“ vaikai valė dantis Drakoniukui, prisiminė dantukų priežiūros taisykles, o kad jų nepamirštų - sprendė mokomosios knygelės „Saugokime dantukus“ užduotis. Utenos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dovanojo po dantų šepetėlį.

                                                                                                                      Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 

 

Grūdinimas oru – tinkamiausia vaikų grūdinimosi priemonė ištisus metus, o ypač žiemą. Svarbu tinkama apranga ir avalynė, kuri apsaugo nuo nepalankios išorinės aplinkos veiksnių. Šiemet galime pasidžiaugti pasakiška žiema bei jos teikiamais malonumais su sniegu, todėl daug veiklų vaikų grūdinimui organizuojame lauke. Tai įvairūs žaidimai su sniegu, besmegenių statymas, judrūs žaidimai su rogutėmis. Vaikams tai suteikia daug teigiamų ir džiugių emocijų.

 

 

2021diplomasUtenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ komanda „Sveikatos Šaltinėlis“ jau ketvirtus metus iš eilės dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikata visus metus“.
2021 metais komanda tapo projekto „Sveikata visus metus 2021“ nugalėtoja, 2020 metais taip pat buvo projekto „Sveikata visus metus 2020“ I vietos nugalėtoja, 2019 metais – II vietos laimėtoja, 2021 ir 2018 metais buvo apdovanota Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo padėkos raštu bei prizais.
Šio projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Kiekvieną mėnesį dalyviai leidosi į sveikatos užduočių kelionę: naujas mėnuo - naujas iššūkis, nauja užduotis.
Komandą „Sveikatos Šaltinėlis“ sudarė ikimokyklinio ugdymo grupių „Spindulėliai“, „Bitutės“, „Smalsučiai“ ugdytiniai ir mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Irma Lukoševičienė, Jolanta Tylienė, Alma Stundžienė, Daiva Laurinavičienė bei meninio ugdymo mokytojai Dalė Pranskūnienė ir Laimonas Šmergelis, mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio ugdymo programą, padėjėjos Aldona Kučinskienė ir Nemira Čiačienė. Komandos vadovė – mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Irma Lukoševičienė. Iššūkius įgyvendinti padėjo ugdytinių šeimos.
Apie įgyvendintus iššūkius ir užduotis skelbiama mūsų įstaigos interneto svetainėje adresu https://www.saltinelis.utena.lm.lt/index.php/lt-lt/projektine-veikla/sveikata-visus-metus, apie projekto „Sveikata visus metus 2021“ baigiamąją konferenciją skelbiama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro svetainėje adresu https://www.ssus.lt/lt/sveikatos_ugdymo_naujienos/618/.

Emocinio intelekto ugdymasis labai svarbus visam tolimesniam vaiko gyvenimui, todėl ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų" grupės ugdytiniai kiekvieną rytą sutupia ratu ir siunčia vienas kitam apsikabinimą. Po jo tyliai prisipažįsta, kad apsikabinti gera. Pakutena vieni kitiems delniukus ir tiki, kad visą dieną dalins vieni kitiems tik malonias akimirkas.
„Aitvarai" seka pasakas, klauso jų ir, kai nori, jose „gyvena"! „Po grybuku" veiksmas vyksta labai draugiškai: visi priimti po grybuku pasislėpti nuo lietaus ir kiškis išgelbėtas nuo lapės! Dalyvaudami pasakose, vaikai patiria stiprias emocijas, mokosi jas suvaldyti - taip po truputį vaikai lavina savo emocinį intelektą.

Balandžio 12-16 dienomis ankstyvojo amžiaus ikimokyklinio ugdymo „Mūziukų“, „Boružiukų“, „Žiogelių“ ir „Čiauškučių“ grupėse vyko sporto savaitė. Šios savaitės tikslas - tiksliau koordinuoti judesius, skatinti vaikus judėti, stiprinti sveikatą. Vaikai aktyviai žaidė su kamuoliais, šliaužiojo tuneliais, vaikščiojo ant masažinių diskų ir įvairių paviršių pėdučių, mėtė kamuolį į krepšį, lipo laiptais. Užbaigti sporto savaitės atvyko beždžionėlė į svečius, kuri su vaikučiais darė mankštą. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupė bei mokytojos Irma Lukoševičienė ir Dalė Pranskūnienė dalyvauja respublikiniame projekte ,„Sveikatos abėcėlė 2021“, skirtame pradinio, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, įstaigų mokytojams, vaikų tėveliams, atsižvelgiant į sveiką gyvenseną, gerą savijautą, ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Projekto tikslas - atskleisti sveikos gyvensenos galimybes, formuojant teisingą požiūrį į sveiką gyvenseną, teigiamą mokyklų, darželių bendruomenių tarpusavio mikroklimatą, puoselėjant vaikų emocijų ir jausmų pasaulį.

Projekto trukmė nuo 2021-02-01 iki 2021-12-01. 

Projekto organizavimo etapai:

I. „Sportuok su muzika“ (02 mėn.);

585
II. „Spalvų mozaika“ (03 mėn.);
III. „Mažieji šnekoriai“ (03 mėn.);
IV. „Švari, sveika aplinka“ (04 mėn.);
V. „Muzika ir aš“ (04 mėn.);
VI. „Dantukų karalystė“ (05 mėn.);
VII. „Linksmosios estafetės“ (06 mėn.)
VIII. „Kas slepiasi sveikatos skrynelėje“ (09 mėn.);
IX. „Sportuok ir sveikas būk“ (10 mėn.);
X. ,,Europos sveikos mitybos dienos paminėjimas‘‘ (11 mėn.);
XI. „Atpažink jausmus“ (12 mėn.);

Graži žiema - puiki proga ugdyti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą šaltuoju metų laiku, grūdinti vaikų organizmą bei suteikti daug džiugių emocijų. Sausio pabaiga leido pasidžiaugti žiemos malonumais, darželio kieme netrūko vaikų klegesio.

Priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupės ugdytiniams atkeliavęs sniegas atnešė daug džiaugsmo: vaikai šėlo sniege su atrastais „žirgais", pačių nulipdytu seniu besmegeniu ir įvairiomis spalvomis - pasak vaikų, sniegas kartais gali būti ir spalvotas.

Priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lenktyniavo su rogutėmis, dalyvavo virvės traukimo varžybose, laidė gniūžtes į orą, bėgiojo aplink sniego kūgius.

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės ugdytiniai eksperimentavo: pūtė muilo burbulus žiemą lauke. Šiuo eksperimentu labai susidomėjo ir vaikučių tėveliai - kartu su vaikais, pasiėmę muilo burbulų buteliuką ir foto aparatą, leidosi į burbulų šaldymo iššūkį. Burbulai tokie trapūs ir trumpalaikiai, negali jais nesigrožėti. Jie užburia, traukia žvilgsnius ir sukelia vaikų bei suaugusiųjų šypsenas. Burbulai visados palieka didžiulį įspūdį.

„Smalsučių“ grupės vaikai noriai tyrinėjo sniego, vandens ir ledo savybes, eksperimentavo ir pramogavo.

Nesvarbu koks oras, koks metų laikas, visada laimingi ir geros nuotaikos „Bitučių“ ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai. Tačiau „Bitutėms“ rūpi ne tik pramogos, bet ir paukštelių globa: gamino paukšteliams maistą, dabar rūpinasi jais.

„Meškučių“ grupės vaikai taip pat noriai eksperimentavo: dažė sniegą, gamino ledo balionus, susipažino su sniego, vandens ir ledo savybėmis.

 
Copyright © 2023 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.