Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS", J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, faks.: (8 389) 55408, tel.: (8 389) 55408
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba

 

Emocinio intelekto ugdymasis labai svarbus visam tolimesniam vaiko gyvenimui, todėl ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų" grupės ugdytiniai kiekvieną rytą sutupia ratu ir siunčia vienas kitam apsikabinimą. Po jo tyliai prisipažįsta, kad apsikabinti gera. Pakutena vieni kitiems delniukus ir tiki, kad visą dieną dalins vieni kitiems tik malonias akimirkas.
„Aitvarai" seka pasakas, klauso jų ir, kai nori, jose „gyvena"! „Po grybuku" veiksmas vyksta labai draugiškai: visi priimti po grybuku pasislėpti nuo lietaus ir kiškis išgelbėtas nuo lapės! Dalyvaudami pasakose, vaikai patiria stiprias emocijas, mokosi jas suvaldyti - taip po truputį vaikai lavina savo emocinį intelektą.

Balandžio 12-16 dienomis ankstyvojo amžiaus ikimokyklinio ugdymo „Mūziukų“, „Boružiukų“, „Žiogelių“ ir „Čiauškučių“ grupėse vyko sporto savaitė. Šios savaitės tikslas - tiksliau koordinuoti judesius, skatinti vaikus judėti, stiprinti sveikatą. Vaikai aktyviai žaidė su kamuoliais, šliaužiojo tuneliais, vaikščiojo ant masažinių diskų ir įvairių paviršių pėdučių, mėtė kamuolį į krepšį, lipo laiptais. Užbaigti sporto savaitės atvyko beždžionėlė į svečius, kuri su vaikučiais darė mankštą. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupė bei mokytojos Irma Lukoševičienė ir Dalė Pranskūnienė dalyvauja respublikiniame projekte ,„Sveikatos abėcėlė 2021“, skirtame pradinio, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, įstaigų mokytojams, vaikų tėveliams, atsižvelgiant į sveiką gyvenseną, gerą savijautą, ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Projekto tikslas - atskleisti sveikos gyvensenos galimybes, formuojant teisingą požiūrį į sveiką gyvenseną, teigiamą mokyklų, darželių bendruomenių tarpusavio mikroklimatą, puoselėjant vaikų emocijų ir jausmų pasaulį.

Projekto trukmė nuo 2021-02-01 iki 2021-12-01. 

Projekto organizavimo etapai:

I. „Sportuok su muzika“ (02 mėn.);

585
II. „Spalvų mozaika“ (03 mėn.);
III. „Mažieji šnekoriai“ (03 mėn.);
IV. „Švari, sveika aplinka“ (04 mėn.);
V. „Muzika ir aš“ (04 mėn.);
VI. „Dantukų karalystė“ (05 mėn.);
VII. „Linksmosios estafetės“ (06 mėn.)
VIII. „Kas slepiasi sveikatos skrynelėje“ (09 mėn.);
IX. „Sportuok ir sveikas būk“ (10 mėn.);
X. ,,Europos sveikos mitybos dienos paminėjimas‘‘ (11 mėn.);
XI. „Atpažink jausmus“ (12 mėn.);

Graži žiema - puiki proga ugdyti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą šaltuoju metų laiku, grūdinti vaikų organizmą bei suteikti daug džiugių emocijų. Sausio pabaiga leido pasidžiaugti žiemos malonumais, darželio kieme netrūko vaikų klegesio.

Priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupės ugdytiniams atkeliavęs sniegas atnešė daug džiaugsmo: vaikai šėlo sniege su atrastais „žirgais", pačių nulipdytu seniu besmegeniu ir įvairiomis spalvomis - pasak vaikų, sniegas kartais gali būti ir spalvotas.

Priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės vaikai lenktyniavo su rogutėmis, dalyvavo virvės traukimo varžybose, laidė gniūžtes į orą, bėgiojo aplink sniego kūgius.

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės ugdytiniai eksperimentavo: pūtė muilo burbulus žiemą lauke. Šiuo eksperimentu labai susidomėjo ir vaikučių tėveliai - kartu su vaikais, pasiėmę muilo burbulų buteliuką ir foto aparatą, leidosi į burbulų šaldymo iššūkį. Burbulai tokie trapūs ir trumpalaikiai, negali jais nesigrožėti. Jie užburia, traukia žvilgsnius ir sukelia vaikų bei suaugusiųjų šypsenas. Burbulai visados palieka didžiulį įspūdį.

„Smalsučių“ grupės vaikai noriai tyrinėjo sniego, vandens ir ledo savybes, eksperimentavo ir pramogavo.

Nesvarbu koks oras, koks metų laikas, visada laimingi ir geros nuotaikos „Bitučių“ ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai. Tačiau „Bitutėms“ rūpi ne tik pramogos, bet ir paukštelių globa: gamino paukšteliams maistą, dabar rūpinasi jais.

„Meškučių“ grupės vaikai taip pat noriai eksperimentavo: dažė sniegą, gamino ledo balionus, susipažino su sniego, vandens ir ledo savybėmis.

Kovo 2-6 dienomis ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų" grupės vaikai ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Daiva Laurinavičienė dalyvavo respublikinėje DRAUGIŠKOJE SOCIALINIO EMOCINIO UGDYMO OLIMPIADOJE „DRAMBLYS", kurios metu veiklose ugdė socialines emocines kompetencijas. Olimpiados tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir atliekant bendras užduotis, įtraukiant vaikus, pedagogus ir tėvus, stebėti socialinio emocinio ugdymo pažangą.

Olimpiados uždaviniai:

-  ugdyti(-s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą;

-  atliekant olimpiadai skirtas užduotis įtraukti kuo didesnę dalį mokinių;

-  įtraukti net tik mokinius, bet ir suteikti galimybę dalyvauti tėvams.

Grupėje vaikai atliko smagias bei įdomias užduotis: aš liepiu, aš atsakingas už savo žodžius, nupiešk emociją, progresuojanti raumenų relaksacija, draugystės gėlė, aš jaučiuosi. Užduotis „aš jaučiuosi“ buvo skirta kiekvienai šeimai namų darbams - kartu su vaiku nupiešti jausmų piešinį, ar atsinešti nuotraukų, atspindinčių vaiko ar šeimos emocijas... Vaikai pristatė atsineštus piešinius, nuotraukas, emocijų darbelius grupės draugams. Po to grupėje buvo surengta parodėlė -visi pasidžiaugė gautu rezultatu.

Vaikams taip patiko, kad veiklas kartojo ne vieną kartą.

 

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės vaikai kartu su tėveliais dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų ir pedagogų sveikuoliškų patiekalų fotografijų parodoje
„Gaminame kartu – sveika ir skanu“. Šio projekto tikslas – gilinti žinias apie sveiko maisto ir mitybos poveikį sveikatai bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius. 

Uždaviniai:

1.Skatinti rinktis sveikatai palankius maisto produktus;
2.Kurti ir gaminti visaverčius patiekalus;
3. Skiepyti sveikos mitybos įpročius vaikams ir tėvams;
4. Stiprinti šeimos ir ugdymo įstaigos bendradarbiavimą.

 

 

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės vaikai kartu su tėveliai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigų piešinių, nuotraukų parodoje ,,Aš sportuoju su šeima“. 
Parodos tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas per meninę raišką.
Uždaviniai:
1. motyvuoti vaikus aktyviai judėti, skatinti šeimų fizinį aktyvumą;
2. skatinti vaikų kūrybiškumą įgyvendinant kūrybines idėjas įvairiomis meno priemonėmis ir būdais;
3. skatinti ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir jų bendruomenių partnerystę.

Ikimokyklinio udgymo „Spindulėlių“ grupės vaikai tobulino burnos higienos įgūdžius. Ugdytiniai sužinojo, kas saugo dantukus, o kas jiems kenkia. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Bešienė papasakojo, kada ir kaip dantis valyti, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti, ir dar daug kitokių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantukus. Vaikai ir patys ant didžiulio dantų muliažo su didoku šepetėliu mokėsi taisyklingai valyti dantis. Ugdytiniai sužinojo, kad visai nesvarbu, kokia savaitės diena – pirmadienis, trečiadienis ar sekmadienis – dantis reikia valyti kiekvieną dieną.

 
Copyright © 2021 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.