Please update your Flash Player to view content.

UTENOS VAIKŲ LOPŠELIS - DARŽELIS „ŠALTINĖLIS", J. Basanavičiaus g. 73 LT- 28240 Utena
el. paštas: saltineliomd@saltinelis.utena.lm.lt, faks.: (8 389) 55408, tel.: (8 389) 55408
Kodas: 190174635. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Biudžetinė įstaiga. Steigėjas: Utenos rajono taryba

 

Kovo 2-6 dienomis ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų" grupės vaikai ir mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Daiva Laurinavičienė dalyvavo respublikinėje DRAUGIŠKOJE SOCIALINIO EMOCINIO UGDYMO OLIMPIADOJE „DRAMBLYS", kurios metu veiklose ugdė socialines emocines kompetencijas. Olimpiados tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir atliekant bendras užduotis, įtraukiant vaikus, pedagogus ir tėvus, stebėti socialinio emocinio ugdymo pažangą.

Olimpiados uždaviniai:

-  ugdyti(-s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą;

-  atliekant olimpiadai skirtas užduotis įtraukti kuo didesnę dalį mokinių;

-  įtraukti net tik mokinius, bet ir suteikti galimybę dalyvauti tėvams.

Grupėje vaikai atliko smagias bei įdomias užduotis: aš liepiu, aš atsakingas už savo žodžius, nupiešk emociją, progresuojanti raumenų relaksacija, draugystės gėlė, aš jaučiuosi. Užduotis „aš jaučiuosi“ buvo skirta kiekvienai šeimai namų darbams - kartu su vaiku nupiešti jausmų piešinį, ar atsinešti nuotraukų, atspindinčių vaiko ar šeimos emocijas... Vaikai pristatė atsineštus piešinius, nuotraukas, emocijų darbelius grupės draugams. Po to grupėje buvo surengta parodėlė -visi pasidžiaugė gautu rezultatu.

Vaikams taip patiko, kad veiklas kartojo ne vieną kartą.

 

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės vaikai kartu su tėveliais dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų ir pedagogų sveikuoliškų patiekalų fotografijų parodoje
„Gaminame kartu – sveika ir skanu“. Šio projekto tikslas – gilinti žinias apie sveiko maisto ir mitybos poveikį sveikatai bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius. 

Uždaviniai:

1.Skatinti rinktis sveikatai palankius maisto produktus;
2.Kurti ir gaminti visaverčius patiekalus;
3. Skiepyti sveikos mitybos įpročius vaikams ir tėvams;
4. Stiprinti šeimos ir ugdymo įstaigos bendradarbiavimą.

 

 

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės vaikai kartu su tėveliai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigų piešinių, nuotraukų parodoje ,,Aš sportuoju su šeima“. 
Parodos tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas per meninę raišką.
Uždaviniai:
1. motyvuoti vaikus aktyviai judėti, skatinti šeimų fizinį aktyvumą;
2. skatinti vaikų kūrybiškumą įgyvendinant kūrybines idėjas įvairiomis meno priemonėmis ir būdais;
3. skatinti ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir jų bendruomenių partnerystę.

Ikimokyklinio udgymo „Spindulėlių“ grupės vaikai tobulino burnos higienos įgūdžius. Ugdytiniai sužinojo, kas saugo dantukus, o kas jiems kenkia. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Bešienė papasakojo, kada ir kaip dantis valyti, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti, ir dar daug kitokių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantukus. Vaikai ir patys ant didžiulio dantų muliažo su didoku šepetėliu mokėsi taisyklingai valyti dantis. Ugdytiniai sužinojo, kad visai nesvarbu, kokia savaitės diena – pirmadienis, trečiadienis ar sekmadienis – dantis reikia valyti kiekvieną dieną.

Ikimokyklinio ugdymo „Aitvarų“ grupės vaikai vaisius naudojo gamindami sveiką vaisių kokteilį-glotnutį. Vaikai džiaugėsi labai skaniu rezultatu. Vaikai spaudė citrinų bei apelsinų sultis, ragavo bei diskutavo, kurios sultys skanesnės.

Ikimokyklinio ugdymo „Spindulėlių“ grupės vaikai irgi patys pasigamino vaisių sultis, mėgavosi skaniu rezultatu.

Sveikata priklauso nuo mūsų pačių. Ikimokyklinio ugdymo „Smalsučiai“ grupės ugdytiniai įvairių veiklų metu aptarė, kaip sveikai gyventi, kaip rūpintis savo sveikata, kokie sveikatos saugojimui ir stiprinimui būtini įpročiai ir elgesys. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Bešienė ypatingą dėmesį skyrė rankų plovimo su muilu svarbai, padėjo suvokti veiksmų nuoseklumą. Žinias įtvirtinti padėjo praktiniai užsiėmimai ir animuotos dainelės apie higieną.

Utenos herbasUtenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“ įgyvendina sveikatos/aplinkos sveikatinimo projektą „Sveikata-pati didžiausia vertybė“, finansuojamą iš Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.
Projekto tikslas: skatinti vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ bendruomenės narių (1-6 metų vaikų, jų šeimos narių, mokytojų) fizinį aktyvumą, siekiant stiprinti vaikų sveikatą, ugdyti teigiamas nuostatas ir elgseną, sudarant sąlygas holistinei harmoningai vaiko raidai.
Projekto uždaviniai:
1. Organizuoti ir dalyvauti bendruomenės fizinio aktyvumo veiklose.
2. Organizuoti ir dalyvauti fizinio aktyvumo akcijose.
3. Inicijuoti tėvus bendradarbiauti, keistis patyrimu ir informacija apie vaikų sveikatos stiprinimą.
4. Atlikti tėvų ir vaikų tyrimą „Fizinis aktyvumas šeimoje“.
5. Suorganizuoti mokymus tėvams ir pedagoginiams darbuotojams.
6. Parengti ir išplatinti lankstinukus vaikų fizinio aktyvumo klausimais.
7. Surengti Mokyklos vaikų ir jų šeimų fizinio aktyvumo fotografijų parodą.
8. Skleisti gerąją projekto įgyvendinimo patirtį viešojoje erdvėje.
Projekto įvykdymo laikotarpis 2019 m. balandis – 2019 m. gruodžio 20 d.

Už lėšas, skirtas projektui įgyvendinti, įsigijome priemonių ir jas išbandėme.

Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ lankėsi šeimos gydytoja Zina Žemčiugova, kuri skaitė paskaitą pedagogams ir tėvams apie vaikų fizinės sveikatos stiprinimo būdus, vaikų grūdinimo elementus, taip pat kalbėjo apie vaikų plokščiapadystės prevenciją bei sveiką mitybą. Paskaitos dalyviai uždavė daugybę klausimų, į kurios gydytoja mielai atsakė. 

 
Copyright © 2020 Utenos vaikų lopšelis darželis „Šaltinėlis". All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
Norėdami pagerinti naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galima bet kada atšaukti.