sveikatos paz2019

Sveikatos stiprinimo programa „Sveikata - pati didžiausia vertybė“ 2024-2028 m.

Tikslas - telkiant darželio bendruomenę, gilinti ugdytinių žinias, tobulinti praktinius gebėjimus, įgūdžius bei įpročius fizinei ir psichinei sveikatai palaikyti bei stiprinti.

Prioritetas - įstaigos bendruomenės narių sveikatos saugojimas ir stiprinimas.

2023 m. darželyje įkurta multisensorinė erdvė, kurioje vaikų fiziniams, socialiniams, emociniams, kalbos ir pažinimo įgūdžiams suteikiama galimybė toliau tobulėti savo tempu. Pojūčius suaktyvina priemonės:

773burbulų vamzdis - užsiėmimuose naudojant burbulinius vamzdžius ir sieneles mokomasi atpažinti spalvas, sutelkti ir išlaikyti dėmesį, skatinamas verbalinis bendravimas, gebėjimas išreikšti mintis žodžiais, kurti ir pasakoti istorijas, suprasti ryšį tarp priežasties ir padarinio. Spalvingas nuolat judantis vaizdas veikia raminančiai vaikus su mokymosi ir elgesio sutrikimais, jiems ypač svarbu parinkti tinkamus žaidimus bei ugdymo metodus.

Šviesos pluoštas vaikams tai stebuklas – šviesa prie kurios galima prisiliesti tai kelia nuostabą ir susižavėjimą, šviesa turi raminantį ir hipnotizuojantį efektą, nuramina.

775

Mėgstamiausia vieta - hamakas kokonas. Lėtas supimo judesys ir apgaubimo efektas atpalaiduoja kūną ir pakeičia nervų sistemos būseną iš simpatinės į parasimpatinę, puikiai ramina ir balansuoja pojūčius. Pasisupti gali būti naudinga prieš užsiėmimus, kuriuose reikės sutelkti dėmesį arba jei įmanoma, užduotis atlikti supantis.

Veidrodžiai veikia ne tik kaip magnetas, žaislas bet kartu yra svarbi lavinimo priemonė priverčianti domėtis savo ir kitų fizinėmis savybėmis, panašumais ir skirtumais, aktyvuojantis norą pažinti veido išraiškas bei emocijas. Veidrodis padeda išlaikyti vaikų dėmesį, mankštinti liežuvį, lavinti garsų tarimą, skatinti verbalinį specialiųjų poreikių vaikų bendravimą.

774

Įkurta fizinio aktyvumo erdvė, kurioje organizuojama fizinė veikla –  mankšta, sveikatos valandėlės, judriųjų žaidimų popietės, futboliukas, krepšinio elementų mokymasis, karate, ritminių šokių užsiėmimai. Fizinė veikla stimuliuoja vaiko augimo procesus, stiprina imunitetą, teigiamai veikia raumenų grupes, lavina jėgą, greitumą, vikrumą, ištvermę, koordinaciją ir pusiausvyrą. Fizinis aktyvumas mažina stresą, stiprina savivertę, pasitikėjimą savimi, moko priimti laimėjimus ir pralaimėjimus. Stiprina bendradarbiavimo, komandinio darbo įgūdžius.

Tymai - itin užkrečiama virusinė liga. Ką būtina žinoti.

Atmintinės tėvams apie vaikų psichikos sveikatą.

Utenos herbas

Sveikatos/aplinkos sveikatinimo projektas „Sveikata - pati didžiausia vertybė“ - 2019.

Projektas, finansuojamas iš Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Projekto tikslas: skatinti vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ bendruomenės narių (1-6 metų vaikų, jų šeimos narių, mokytojų) fizinį aktyvumą, siekiant stiprinti vaikų sveikatą, ugdyti teigiamas nuostatas ir elgseną, sudarant sąlygas holistinei harmoningai vaiko raidai.
Projekto uždaviniai:
1. Organizuoti ir dalyvauti bendruomenės fizinio aktyvumo veiklose.
2. Organizuoti ir dalyvauti fizinio aktyvumo akcijose.
3. Inicijuoti tėvus bendradarbiauti, keistis patyrimu ir informacija apie vaikų sveikatos stiprinimą.
4. Atlikti tėvų ir vaikų tyrimą „Fizinis aktyvumas šeimoje“.
5. Suorganizuoti mokymus tėvams ir pedagoginiams darbuotojams.
6. Parengti ir išplatinti lankstinukus vaikų fizinio aktyvumo klausimais.
7. Surengti Mokyklos vaikų ir jų šeimų fizinio aktyvumo fotografijų parodą.
8. Skleisti gerąją projekto įgyvendinimo patirtį viešojoje erdvėje.
Projekto įvykdymo laikotarpis 2019 m. balandis – 2019 m. gruodžio 20 d.

Už lėšas, skirtas projektui įgyvendinti, įsigijome priemonių ir jas išbandėme.

Sveikatos stiprinimas

Informacinis plakatas apie KORONAVIRUSĄ COVID-19

Skarlatina

Tymai:  lankstinukas 1 lankstinukas 2

Kaip išvengti virusinių žarnyno infekcijų?

Pirmosios pagalbos veiksmai, užspringus kūdikiui ar vaikui

Kaip išvengti ir atsikratyti utėlių ir glindų?

Medikai: didžiausia klaida, kai vaikus gąsdina gydytojais

Mobiliųjų programėlių naudojimas sveikatos mokymui

Straipsnis „Projekto „Šiuolaikinės infomacinės technologijos ir mažų vaikų sveikata“ rekomendacijos“

Skaitykite lankstinuką „Kaip padidinti savo fizinį aktyvumą nesportuojant ir nesimankštinant“

Skaitykite lankstinuką „Sėdimas gyvenimo būdas - grėsmė sveikatai“

Kokios treniruotės tinkamai lavina ir ugdo vaikus?

Įspėjimas žiedadulkėms jautriems žmonėms

Kas yra naujasis koronavirusas?